184 die alleen dan soldaat is, wanneer zijn vaderland hem ten strijde roept' ten eenenmale; maar hij heeft die voor den beroepssoldaat zoo onmis bare discipline in het geheel niet van noode, ieder boer beschikt over een zeer groote dosis wat wij noemen zouden hoogere discipline. Ieder Transvaler voelt, dat hij geroepen is mede te werken tot een en hetzelfde grootsch doel „het verdedigen van het zoo geliefde vaderland tegen vreomd geweld". Daarom werkt hij zonder eenige drildiscipline met algeheele opoffering van zijn eigen persoon, van vrouw en kinderen zelfs, mede tot bereiking van het groote doel. Het „Mil. Wochenblatt" houdt in een artikel, getiteld: „England und Transvaal", zijn lezers van den ons zoo sympathieken strijd onzer stam- genooten op de hoogte. In dat artikel troffen wij de volgende zinsnede aan. welke wij met veel genoegen ter kennisse van onze lezers brengen. „Wenn man die Operationen der Buren und ihre taktische Leistungen „wiihrend der bisher geschilderten Anfangsperiode des Südafrikanischen „Krieges und hauptsachlich bei der Unternehmung gegen Natal betrachtet, „so kann man weder ihrer Fülirung noch der Gesammtheit ihrer kriegeri- „schen Schaaren die berechtigte Bewunderung und das Zeugnisz eines selten hohen Grades von Disziplinvollen Verstandnisses für die Absichten „derraumlich getrennten höheren Fiihrung, zielbewuszter, uur auf Begeiste- „rung, Ausdauer und williger Ertragung groszer Strapazen sich aufbauon- „der Yerfolgung ihrer Ziele und der Bewahrung höher militarischer Tugen- „den bei der Kraftabmessung mit dem Feinde versagen". CORRESPONDENTIE. Aan allen. Deze maand konden de gegevens omtrent oudste helft en oudste een kwart niet tijdig genoeg verkregen worden. le. Luitenant L. F. v. G. te Fort de Koek. Ik zal aan uw verzoek voldoen. 1®. G. A. Vries te Weltevreden Redactie.

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 202