285 loopende permissie hebben; wie wettig en onwettig goed mankeerenenzj "Wil de compagniescommandant bij deze en vele andere gevallen een vraagbaak hebben en dus niet uitsluitend steunen op de inlichting van een onderofficier, dan moeten er goed aangehouden vliegers zijn. Si Anoe. Hoeveel officieren zijn noodig om een varhen te verdeelen? Waar een rijksveearts aanwezig is, merkt deze het levende dier voor gezond be vonden. Waar hij ontbreekt, doch een militaire paardenarts woont, opent deze de rij der officieren, die met het slachten van het varken bemoeienis hebben. Daarna komt de luitenant van piket en brandmerkt het geslachte dier. Later verschijnt eene commissie van een kapitein en twee luitenants, van verschillende wapens, om de verdeeling van het vleesch over de menages van het garnizoen te controleeren. Bij elke menage, die een stukje gekregen heeft, komt de luitenant van de week, en in den regel de kapitein van de week, keuren of het stuk van het varken goed is klaar gemaakt. In die bemoeienis zijn allicht 4 k 6 officieren gemoeid. Bij mij thuis eet ik met een gerust geweten varkensvleesch, dat door den veearts getjapt is en bij ontvangst door moeder de vrouw goed ge keurd is. Samen keuren wij 't verder als 't op tafel komt. Met een militair varken zou m.i. op overeenkomstige wijze gehandeld moeten worden. De veearts of paardenarts overtuigt zich, dat het dier gezond is, onze huishoudster, de intendance die onze huishoudster althans moest wezen, maar het in ons leger maar niet worden wil keurt het geleverde vleesch en zorgt voor de verdeeling over de menages. Nadat het klaar gemaakt is, proeft de luitenant van de week. Zoo worde ook gehandeld voor het rundvleesch. Officier van piket en garnizoenscommissie vallen dus voor deze funetiën uit, één intendance-officier vervange hen daarin. De aardschuivingen op de Preanger-spoorbaan hebben strategische beteekenis. Si Akoe. Pompkoorden. Onlangs werd mij door een Europeesch fuselier een pompkoord ver toond, gemaakt van uitgerafelde sokken, dus van grof breikatoen. Daar dit pompkoord in vorm geheel overeenkwam met het modelpompkoord, doch meerdere voordeelen bezat, zoo acht ik het niet ondienstig het volgende daaromtrent mede te deelen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 313