YOOR DE PRACTIJK. Garnizoens-commissiën. Waarom moeten de leden eener garnizoens commissie een tenue dragen als bedoeld in art. 13, le alinea ran het Reglement op den Garnizoensdienst? Bij gerechtelijke onderzoeken komt in de residentie Tan den krijgsraad de auditeur-militair ook niet gekleed in toga, terwijl de officieren in het zittings-lokaal helmhoed, sabel en sjerp toch afleggen. Ook de beheerders yan magazijnen en bewaarplaatsen verrichten hunne werkzaamheden in die lokalen meestal in burgerkleeding. Zoude daarom aan de gerechtelijke-, keurings-, ontpakkingscommissiën, enz, ook niet kunnen worden toegestaan hunne werkzaamheden te ver richten gekleed in dagelijksche tenue? Kamer schietoefening en. De afstand, waarop deze oefeningen thans plaats hebben, is maximum 20 M., terwijl als doelen nog steeds dezelfde schijfjes worden gebruikt als vroeger. Uit proeven is gebleken, dat men op 50 M. nog goede trefkans heeft, mits de schijven gebruikende, bedoeld in 134 en 135 van het voor- loopig schietvoorschrift voor de Infanterie. Daar bijna in elk kampement of in de nabijheid er van gelegenheid bestaat om één of meer banen te maken van 50 M., met voldoende dikke kogelvangers, observatiepost is niet noodig, zoo ware het misschien wenschelijk om als voortzetting der thans bestaande oefeningen, de oefeningen te herhalen in de 134 en 135 bovenbedoeld. De man leert hierdoor een goed begrip krijgen van de kogelbaan, en van het stellen der hoogere vizieren, terwijl de onderwijzer steeds gele genheid heeft om zich van 's mans kennis te overtuigen, door beurtelings het trefpunt te doen brengen boven, in het midden dan wel in den voet van het doel. Schermoefeningen. Zeer zeker mag het denkbeeld worden toegejuicht, om van gouvernements wege meerdere schermbenoodigdheden toe te staan, als een gevolg van den meerderen lust, die zich voor de schermoefenin gen openbaart; jammer is het, dat aan den anderen kant, het meester of prevót worden, weer wordt beperkt.

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 400