369 Eens per kwartaal toch, kan het examen voor bedoelde graden slechts worden afgenomen. Op posten nu, kan het geval zich voordoen, dat vóór den len November geen, doch na den len November wel voldoende per soneel aanwezig is om het examen voor prevót of meester af te nemen. Een militair dus, die bij gebrek aan examinatoren geen examen kan afleggen tusschen 1 Juli en 1 November, moet thans wachten tot een nader te bepalen dag vóór den len Maart van het volgende jaar, terwijl het gebeuren kan, dat hij in dien tusschentijd wordt overgeplaatst naar een ander detachement, om opnieuw den toestand te doorleven als boven bedoeld. Aanbeveling zou het daarom verdienen, om den detachementscomman danten, in verband met het aanwezig zijn van meesters op een of ander wapen, vrij te laten in het bepalen van den examendag, met dien ver stande evenwel, dat minstens 3 maal 's jaars de gelegenheid moet bestaan tot het afleggen van het examen. Bezuiniging. Op de posten in de geconcentreerde linie, alsmede in de troepenkampementen te Koeta-Kadja, heeft men geen slaaptafels in de chambree's voor inlandsche militairen, doch doorloopende britsen. Waarom heeft men dit systeem niet elders toegepast! Een gewone slaaptafel toch, met de daarbij behoorende schragen, kost f 22.48, waarbij rekening is gehouden met de omstandigheid, dat bedoelde voorwerpen van djatihout zijn vervaardigd. Dit bedrag wordt terugge bracht tot f 15.00, indien een mindere houtsoort wordt gebruikt. Vervangt men nu de gewone slaaptafel (breedte 1.56 M.) door een brits van gelijke afmetingen, dan wordt de uitgave f 12.50 (eer minder dan meer) en dus een voordeel behaald van f 2.50 per slaaptafel. Daar deze britsen door de genie zullen moeten worden aangemaakt, verkrijgt men bovendien nog: le, besparing aan transportkosten; 2e, besparing aan onderhoudskosten; 3e, vereenvoudiging van het magazijnsbeheer 4e, betere gelegenheid tot reiniging der slaapplaatsen, daar de genum merde planken steeds uit de regels kunnen worden genomen, Onnoodige vormen in de militaire correspondentie. Volgens „la Prance militaire No. 4683" is door den Minister van Oorlog bevolen onnoodige boflijkheden in de militaire correspondentie achterwege te laten en dus te schrijven: „Ik schrijf U voor", „Ik verzoek U", Ik gelast U", enz. in stede van „Ik zou U dankbaar zijn", „TJ zou mij zeer verplichten „Ik heb de eer TJ beleefd te verzoeken".

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 401