V -A. IR. X Lords Lovafs Scouts is een troep van 150 ruiters voor rekening van Lord Lovat uitgerust om eerstdaags naar Zuid-Afrika te vertrekken. Onze lezers zullen zich de Engelsche gravure „Deer Stalking" herinneren, waar hertenjagers met groote kijkers over de rotsen liggen te gluren; dit nu zijn de manschappen van deze nieuwerwetsche bereden infanterie of eigenlijk verkenners, alle hertenjagers uit de Hooglanden van Schotland, die urenlang op de loer liggen met hun kijkers, terwijl hun ruwharige poneys beneden hen wachten. Op mijlen afstand herkennen deze mannen de ligplaats van een hert, als zij slechts de kleinste punt van het gewei zien uitsteken. Men stelt zich in Engeland wonderen voor van deze geharde jagers en poneys voor verkenningsdiensteneen geheel dof uniform zonder iets glimmends, met hun eigen veldkijker en een Lee Metford geweer zal hun uitrusting zijn. Als nu de poneys maar even goed weerstand kunnen bieden aan het verzengend klimaat van Z-Afrika als aan dat van het ruwe Noorden. (Het paard N°. 3). Tien goede liackneyli eng sten zijn uit Engeland ingescheept voor de stoeterij van den keizer van Japan. (Het paard N°. 3). Kolenschepen op see. Eene nieuwe proefneming om een oorlogsschip op zee van kolen te voor zien beeft op de hoogte van Sandy-Hook plaats gehad. Het overladen geschiedde door middel van een transportkabel en trolley tusschen het slagschip „Massachusetts" en het kolenschip Marcellus". Zakken of emmers met kolen werden snel langs den kabel van het kolenschip naar het oorlogs schip overgebracht over een afstand van 300 voet. Er stond gedurende de proefneming eene matige zee, maar het hijschblok en het trolley-apparaat waren zoo goed ingericht, dat elk onderdeel rustig werkte en 15 ton kolen in 40 minuten werden overgebracht. Er zijn nu bij het bureau van uitrusting van het Departement vau Marine te "Washington zes volledige ontwerpen ingediend voor het laden

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 404