VOOR DE PRACTIJK. Een vraag. Een officier in garnizoen te Semarang b.v. krijgt een maand verlof wegens ziekte naar Djokjakarta en meldt zich na aankomst bij den officier van gezondheid met den garnizoensdienst belast. Verdere behandeling is overbodig daar het herstel slechts verwacht wordt van het koelere klimaat. Na ommekomst van dit verlof wil bedoeld officier naar zijn garnizoen terugkeeren, hetzij wegens onvoldoende financiën, hetzij dat hij zich beter gevoelt. Kan de garnizoensdokter nu dien officier een tweede maand verlof bezorgen tegen diens wensch en kan de plaatselijk militaire commandant dien officier weigeren na 't verstrijken van zijn verlof naar zijn garnizoensplaats terug te keeren? Hieromtrent zijn de gevoelens verschillend. Een der lezers van dit Tijdschrift zal zonder twijfel wel een bepaald antwoord op deze vraag kunnen geven. L. P. v. G. Strafhoeken en extracten daaruit. Wat kan de reden zijn, dat volgens A. O. No. 71 van 1899 in de strafhoeken zoowel bij compagnieën en detachementen de mutatie van overneming wordt ingeschreven (Art. 4.) en in de extracten dit slechts geschiedt bij compagnieën (art. 12, 2d0 alinea). Of is dit de bedoeling niet? Volgens het model No. 33 bij bedoelde Order gevoegd, is van onder- teekening door een detachements-commandant geen sprake. Hiermee zou weer kloppen het bepaalde in art. 12, lste alinea, hetwelk niets voorschrijft omtrent de overgave naar detachementen (geene compagnie zijnde) of van detachementen naar de compagnieën, waartoe die detachementen be- hooren andere compagnieën zegt de bepaling). B. Straffen van officieren. Volgens art. 47 van het Reglement van Krijgs tucht moet het arrest van een officier door eene mondelinge of schrif telijke order van den korpscommandant opgeheven worden. Waartoe is dat noodig Elke straf eindigt op het uur van rapport, heeft een officier

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 566