Eene pet voor de onderofficieren. Zooals bekend is, dragen alle militairen beneden den graad van adjudant-onderofficier, dus ook de onderofficieren, geen ander hoofddeksel dan den helmhoed en de kwartiermuts van het gewone Schotsche model. De onderofficieren van het O. I. Leger, die geplaatst zijn bij den Hoofdcursus en bij de Koloniale Reserve, mogen echter gedurende hun verblijf in Nederland eene pet dragen van het zelfde model als die der officieren, doch met een band en torsades om de kokarde van oranje stof. Zou het niet wenschelijk en logisch zijn deze gunstige bepaling ook toe te passen op de onderofficieren, die zich bij bet leger in Indië bevinden? 1) C. Scheiding van hereden en niet-bereden artillerie. Volgens het wetsont werp betreffende de nieuwe legerorganisatie, onlangs door den Minister van Oorlog in Nederland bij de Staten-Generaal ingediend, zullen de bereden en de niet-bereden artillerie van het Nederlandsche leger in de toekomst twee geheel verschillende wapens vormen. Wanneer zal men in Indië dit goede voorbeeld volgen? Behalve in dit tijdschrift werd in de „Locomotief'1 en in de „Java-Bode" reeds op deze noodzakelijke ver betering aangedrongen. Het geldt hier niet de belangen van een der speciale wapens, maar de bruikbaarheid van het geheele leger. C. Nummeren van helmhoeden. Waarom moet het nummer van een helm hoed op een papiertje gedrukt worden en dit in den hoed geplakt Is nummeren op de voering niet practischer en netter dan die vieze dikwijls met rijst opgekleefde papiertjes? Slagpin. Maandmenus. Bij een der korpsen werd het vorige jaar bij alle compagnieën een menu opgemaakt voor een maand. Op dit menu werd niet alleen alles gespecificeerd, doch ook de hoeveelheden vleesch, rijst enz. aan elk man te verstrekken, uitgetrokken. Het samenstellen, vooral voor de Inlandsche compagnieën, kostte veel werk, daar niet alleen naar veel variatie, maar ook naar eene behoorlijke verdeeling van dierlijk en ander voedsel gestreefd moest worden. Dat werk is echter slechts voor eens, 1) Naar ons van bevoegde zijdo vrerd medegedeeld, maakt deze zaak bij het Ini. legerbestuur reeds eon punt van overweging uit. Red.

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 93