"V IR I Lichte Mitrailleurs. De Fransche Alpentroepen zijn in den loop van 1899 voorzien van mitrailleurs, die slechts 24 K.G. wegen en per minuut 500 kogels kunnen verschieten. Weekblad, 26 Oct. 1899). Een ontdekking, die de voordeelen van het rookzwakke kruit tenietdoet. De kolonel Swart heeft opgemerkt, dat het mogelijk is op groote afstanden de atmospherische invloed waar te nemen van het rookzwakke kruit, indien men zich slechts bedient van kijkers met violet gekleurde glazen. Het Amerikaansche Departement van Oorlog is besloten van deze ontdekking gebruik te maken bij de operation in de Philippijnen. De officieren zijn voorzien geworden van veldkijkers met violet kleurige glazen en voor de manschappen zijn brillen met dergelijke glazen be schikbaar gesteld voor het vuren op groote afstanden. (New- York-Herald). Opgenomen onder de oudste helft sedert de laatste opgave. Infanterie de kapiteins C. Smith, J. Grandjean en G. E. Spirlet. Artillerie de kapiteins G. C. E. van Daalen, J. W. Hissink en L. do Vries; de lste luitenants A. M. Kerkkamp, W. G. A. Brewer, J. O. Stuffken, H. E. Visscher, J. C. Pabst, A. van Lith en C. A. ter Cock; de magazijnmeesters 2de klasse F. Croes en H. W. Rashorn. Opgenomen onder het oudste een vierde gedeelte sedert de laatste opgave. Infanterie de kapiteins B. A. A. de Vlaminck en J. van Swieten. CORRESPONDENTIE. Ritmeester <Jhr. L. D. C. de Lannoy. Uw beantwoording zal in de volgende aflevering geplaatst worden. Dl. I, 1900.

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 97