95 reconstructie van ons veldmaterieel zonder groote onkosten zal kun nen geschieden. Zelfs zal een opzending hiertoe naar Europa waar schijnlijk niet noodig zijn. Immers alle sedert 1895 in Indië ontvangen kanonnen van 7cm* L. A. zijn van nikkeistaai vervaardigd, zoodat, wanneer men deze kanonnen (ongeveer een veertigtal zijn er aan wezig) voor de transformatie bestemt, er geen groote vrees behoeft te bestaan, dat het achterstuk door het aanbrengen van een mof versterkt zal moeten worden. Alleen deze bewerking zou niet bij de Artillerie Constructiewinkel te Soerabaja kunnen plaats hebben en zou een opzending naar de werkplaatsen van Krupp noodzakelijk maken. Een andere wijziging, die aan het materieel der veldartillerie zal moeten worden aangebracht, zal echter niet van zoo eenvoudigen aard kunnen zijn. De affuit toch, die mede van een andere rem- inrichting voorzien zal moeten worden, is nu zeer licht geconstrueerd. Wil zij in staat zijn de hevige schokken, bij het vuren, indien de terugloop nagenoeg geheel zal zijn opgeheven, te weerstaan, dan zal de affuit noodzakelijk belangrijk versterkt moeten worden. Hier door zal deze, èn door het aanbrengen van de reminrichting èn door de vergrooting van het weerstandsvermogen belangrijk verzwaard worden. Ziet men van een verbetering van de bestaande affuit af, dan zal men uit Europa een speciaal geconstrueerde veldaffuit kun nen verkrijgen, waaraan het voordeel verbonden zal zijn, dat haar gewicht, hoewel vermoedelijk grooter dan dat van de bestaande affuit, geringer zal zijn dan dat der gereconstrueerde. Te vreezen is het, dat ook het verbeteren van de bestaande affuit in Europa zal moeten geschieden of althans slechts zal kunnen plaats hebben met uit Europa te betrekken onderdeden (remcylinders, veeree, etc). Bij bovenstaande beschouwing is aangenomen, dat men het ballis tisch vermogen van den vuurmond onveranderd zal laten. Wil men echter tevens zoodanige wijzigingen aan den vuurmond aanbrengen, dat een zwaarder projectiel met grooter aanvangssnelheid dan thans verschoten kan worden (waarlijk met het oog op de geringe werk zaamheid van ons tegenwoordig granaatkartetsschot geen overdreven eisch) dan zullen de werkzaamheden, die èn aan den vuurmond èn aan de affuit verricht moeten worden, zoo omvangrijk zijn, dat men dan zeker beter doet geheel nieuw snelvuurgeschut voor de

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 119