118 kon beantwoorden. De kolonel Baden Powell, die op energieke wijze de verdediging der stad geleid heeft, liet onmiddellijk een aanvang maken met het bouwen van bomvrije schuilplaatsen en zocht door het doen van nachtelijke uitvallen de belegeraars te benadeelen. Zoo had hij eenig succes bij eene onderneming op den 24efl's avonds, ook den 27en behaalde hij eenige voordeelen, maar hij kon niet beletten, dat de Boeren steeds dichter naderden en zich na een hevig gevecht den 31en meester maakten van Kanonkopje, terwijl reeds in de eerste dagen van het beleg de watertoevoer door hen was af gesneden. De Yrijstaters, die zooals werd aangeteekend, bij Boshof ten Noord- Oosten en bij Jacobsdal ten Noord-Westen van Kimberley hadden post gevat, vernielden den 15™ de spoorbaan nabij het station Modderrivier en kwamen dien dag in gevecht met de besetting van Kimberley op 6 mijl aistand ten Zuiden van die plaats. Tevens werd op dien datum door de Engelschen de voetbrug over de Oranje rivier op 12 mijl ten Westen van Hopetown vernield, waarschijnlijk met de bedoeling een inval op Kaapsch gebied langs dien weg moeilijk te makeD. 's Anderen daags werd de brug over de Modderrivier ten Zuiden van Kimberley door de Yrjjstaters vernield en daarmede de de stad van de Kaapkolonie afgesneden. Ook te Kimberley zochten de Engelschen door het uitzenden van gepantserde treinen zooveel mogelijk meester te blijven van den spoor weg. De Yrijstaters vernielden baanvakken ten Noorden en ten Zuiden van de stad en sneden de telegraaflijnen door om aldus de plaats geheel af te sluiten. Den 20en bezetten en versterkten de Yrijstaters Belmont, 32 K.M. ten Noorden van de Oranje rivier en aan de spoorlijn gelegen. Den 22en hadden zij zoodanige stellingen om Kimberley ingenomen, dat de stad als ingesloten mocht worden beschouwd. Evenals Baden Powell te Mafeking, trachtte luitenant kolonel Kekewich in Kimberley door het doen van uitvallen zjjne positie gunstiger te maken. Zoo zond hij in den ochtend van den 24™ 300 man der bereden politie onder majoor Turner uit met het doel eene verkenning te doen naar de hoeve Marfarlane ten Noorden van Kimberley gelegen. De afdeeling werd gevolgd door een ge- pantserden trein. Weldra kreeg het detachement voeling met de Boeren

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 142