161 en de scholieren in de gelegenheid kunnen stellen zich bij hen te abon- neeren. Ieder abonné zou dadelijk een gulden moeten storten en verder elke 5 dagen tien cent betalen tot zijn abonnement geheel was af gedragen. Op dezefde wijze zouden H. H. Compagnies-commandanten (vooral bij de Amb. comp.) kunnen handelen, maar ik geef toe, 't is op die manier lastig, vooral door de overplaatsingen. Het zijn trouwens maar losse denkbeelden, die ik gaarne voor betere geef, wanneer slechts de Soerat Chabar Soldadoe op voldoende wijze onder de militairen verspreid wordt. En nu ten slotte eenige raadgevingen aan Redactie en Uitgevers: 1. Vermijdt alle afkortingen, want die zullen door de minder ont wikkelden, dus door het gros, niet begrepen worden. 2. Zorgt vooral voor goede correctie om dezelfde reden. 3. Gebruikt, zoodra het aantal abonnés het financieel mogelijk maakt, een betere papiersoort, opdat de plaatjes duidelijker afgedrukt worden. 4. Laat de ini. fus. Vol bij zijn omong-omong di cantine" geen rfioetih" meer bestellen, bier is beter en stroop nog het best voor Vol en zijn Inl. makkers. 5. Zou het geen aanbeveling verdienen om ook gelegenheid te geven per kwartaal te betalen In den loop van een jaargang komen er nieuwe abonnés bij en die mogen niet vol betalen, dat is niet billijk; en ten slotte 6. Stelt U in verbinding met de Indische Afdeeling van het Roode Kruis (President de Vice-President van den Raad van Neerl. Indië) om tegen verminderden abonnementsprijs een zeker aantal exem plaren aan het Roode Kruis af te staan voor de verspreiding in Militaire Hospitalen en in de Buitenbivaks op Atjeh. Er zullen daartoe noodig wezen 230 ex.; f 2 per jaar berekend, wordt dit voor het Roode Kruis een uitgave van slechts 460, waarmee het vele zieke en gewonde militairen of lui op excursie een genoegen doet. De verdeeling zou o.i. als volgt moeten wezen. Voor Atjeh 100 exemplaren. Hospitaal Batavia 15 V Tjimahi 15 V Magelang 15 V B Malang 10 V Fort de Koek 15 V PadaDg 10 V Buitenzorg 5 Djocja 5 t

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 185