BOEKBESCHOUWINGEN. In het voorwoord van de bovenstaande Grids" voor de internationale wereldtentoonstelling te Parijs, wijst de commissie van redactie, benoemd uit de speciale koninklijke commissie voor groep XVII, erop hoe het de bedoeling der commissie geweest is aan groep XVII een zooveel moge lijk wetenschappelijk karakter te geven, ten einde daardoor het Neder- landsche gouvernement op waardige wijze in Parijs te vertegenwoordigen. Na aangegeven te hebben op welke wijze men door expositie aan dat doel heeft trachten te beantwoorden, vervolgt de commissie van redactie, dat het moeilijk was van alles een zuiver beeld te geven alleen door middel van zichtbare voorwerpen. Daarom werd uit de hoofdcommissie een subcommissie gekozen in het bijzonder belast met de samenstelling van een Guide a travers VExposition'''' en met de inrichting van een leeszaal. Ook aan deze Gids trachtte de commissie een wetenschappelijk karakter te geven en zij is daarin, naar het ons voorkomt, zeer goed geslaagd. Vele der hoofdstukken zijn dan ook, behalve beschrijvingen en verklaringen der tentoongestelde voorwerpen, verhandelingen van waarde, waarvan de kennismaking aan een ieder ten nutte kan zijn. De Gids verwijst op vele plaatsen naar monographiën, standaardwerken, manuscripten, boeken, rapporten en verslagen, die in de leeszaal te vinden zijn. Het aan het leger gewijde hoofdstuk is buitengewoon beknopt en kan, naar het ons voorkomt, daardoor noch ons noch den vreemdeling veel belang inboezemen. Redactie. Guide a travers la section des Indes néer- landaises. Groupe XYII (Colonisation). Publié avec l'autorisation de M. Ie ministre du commerce, de l'industrie, des postes et des télégraphes de la République frangaise, datée du 17 Novembre 1899. La Haye 1900. Dl, II, 1900. 17

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 267