YOOR DE PRACTIJK. Witte helmhoeden en veldmutsjes. Dat de witte helmhoed een onding is, zal ieder willen toestemmen. In ieder garnizoen treft men er gewoon lijk nog een slachtoffer van aan. De piek maakt den hoed bespottelijk en de ketting maakt hem zwaar. Indien men echter vaststelde, dat hij gedragen mag worden zonder piek en ketting wordt hij even bruikbaar als een gewone burger helmhoed en zou hij voor de morgendiensten in 't wit een verkieselijk hoofddeksel worden. Bijna in ieder leger, zelfs in Holland, zijn voor officieren praktische veldmutsjes van het model als de troep draagt ingevoerd. Ook in Indie zouden deze hoofddeksels zeer handig zijn op expeditiën, bivaks, marschen naareen verblijf in Artillerie- en eventueele Infanterie-schietkampen. Men kan ze overal bergen en kan dan direct bij aankomst den zwaren helm afzetten. Een gecartonneerde kepi blijft een lastig ding om mee te voeren, zelfs in een koffer en wordt dan ook direct ontoonbaar. H. C. Scheiding van hereden en niet bereden artillerie. Het is mij opgevallen, dat er bij het bespreken van de fusiekwestie nooit op gewezen is gewor den, dat zij voordeelig zou wezen voor het splitsen van de Artillerie in eene beredene en eene onberedene. Zoowel in Holland als hier stuiten de voorstanders der splitsing op het feit, dat er dan ontegenzeggelijk twee zeer kleine wapens zullen komen. De fusie zou in dit geval een mid del zijn om zelfs bij splitsing nog een voldoend aantal officieren bij beide gedeelten te krijgen. H. C. Vergeten vrouwen en kinderen. Een paar artikelen in onze voorschrif ten regelen de positie der vrouwen en kinderen van de mindere mili tairen, welke in het hospitaal verpleegd worden. Wanneer inlandsche militairen in het hospitaal verblijven, of om wettige redenen tijdelijk afwezig zijn, worden hunne vrouwen en kinderen, die in de kazerne achterblijven, kosteloos uit de menage gevoed (art. 105 Regl. op den Inw. Dienst der infie.). Aan de vrouwen en kinderen van Europee- sche militairen, die wettig gehuwd of weduwnaar zijn, wordt, gedurende

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 273