301 De korpsen kiezen zelf hunne uniformen; de bij het leger in gebruik zijnde rang- en graaddistinctieven zijn echter verplichtend. Oranjesjerp en sabeldragon worden ook hier alleen door officieren gedragen. De weerbaarheidskorpsen, welke zich voor den ordonnansendienst bestemmen, maken zich zelf bereden met voor den dienst alleszins geschikte paarden. De commandant van het regiment cavalerie heeft het algemeen toezicht op de opleiding, terwijl een of meer subalterne officieren van dat wapen met de eigenlijke instructie worden belast. De korpsen blijven geheel vrijgelaten in het bepalen hunner oefenings- dagen; zij mogeu echter niet beneden een door de regeering te stellen minimum gaan. Eveneens bepalen ze zelf het aantal dagen, gedurende welke ze groote legeroefeningen bijwonen, welk aantal echter niet minder dan acht achtereenvolgende dagen per jaar mag bedragen. Bij eene expeditie tegen een inl. vijand kunnen ze op verzoek, voor zooveel noodig, bij de expeditionaire troepenmacht worden ingedeeld. Zij, die den officiersrang willen verwerven, moeten in de eerste plaats uitstekend voldoen als ordonnans en vlot terreinruiter zijn; zij onderwerpen zich verder aan een examen, dat zou kunnen omvatten a. Tactiek. Algemeen begrip der elementaire tactiek van de drie wapens; het voorschrift op den velddienst in zijn geheelen omvang. b. Terreinleer. Het vervaardigen van terreinschetsen. c. Landsverdediging d. Talen. Het zich verstaanbaar uitdrukken in minstens 2 moder ne talen; voorts in het Maleisch en in nog 1 Indische taal (Javaansch of Soendaneesch). e. Paardenkennis. Hygiene van het paard; in het bijzonder de verpleging van den hoef en het hoefbeslag; fouragesbehandeling van veelvuldig voorkomende ziekten, enz. van het paard. f. Kennis van de militaire wetten. Voor het onderwijs in de militaire vakken moet dan in een ge schikt garnizoen onder alleszins bekwame leiding een cursus worden geopend. Het is mogelijk, dat een examen velen zal afschrikken eene an dere regeling zal dan bedacht moeten worden, daar wij de kennis van het bovenstaande voor den ordonnans-officier onmisbaar achten.

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 331