310 Dat zij zeer goede diensten in oorlogstijd kan prestoeren, niet alleen als ordonnansenmaar ook tot het doen van verkenningenis bij gehouden manoeuvres reeds genoegzaam gebleken. Hiertoe moeten zij echter ook bewapend worden met de repeteerkarabijn van het Leger. Voor ordonnansendienst alléén is dit niet noodig en kan zelfs de tegenwoordig in gebruik zijnde karabijn (getransformeerd de Beaumont geweer) met zijn gebreken gerust vervallen. Immers het eskadron ordonnansen van het Nederlandsche Leger heeft ook geen vuurwapen P Met het oog op de bezwaren, verbonden aan de uitbreiding der cavalerie van het Leger, is het misschien aan te bevelen, dit onder deel van het Legioen een grootere sterkte te geven. Er bevinden zich nu verscheidene goede terrein ruiters bij; in aan merking genomen het mindere gewicht van den ruiter, behoeven de eischen aan het paard te stellen niet zoo hoog te zijn als bij het Leger, ze zijn daarom gemakkelijker te verkrijgen. De kosten van onderhoud van het Legioen, die geheel ten laste van het Gouvernement komen, zijn uiterst gering en wel om de vol gende redenen: le, de troep is niet gekazerneerd; dus: geen kazernes, kazernee ring, onderhoud daarvan, enz. 2®, de tractementen zijn zeer gering; alleen rijst en zout worden verstrekt; 3®, premiën bij indiensttreding of reëngagementen worden, als onnoodig, niet gegeven; 4% pensioenen of gagementen worden niet verleend 5e, kleeding wordt veel minder verstrekt dan aan het Leger. Het Legioen kost daarom aan 't Gouvernement jaarlijks: aan tractementenf 50734. aan rijst en zout18244 aan kleeding, (officieren en minderen) jonderhoud en reparatiën van wapenen, harnachement, aankoop paarden en fourages en alle verdere kosten tot onderhoud. 30716. dus totaal aan geld f 99694. Voorts zorgt het Gouvernement nog voor de bovengenoemde in-

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 340