354 vlag werd vertoond en de afdeeling, eerst twee dagen op het oorlogs- terrein, gaf zich over. Yan de 11 officieren waren er 4 gesneuveld, 1 gewond en 5 krijgs gevangenvan de minderen, 28 gedood, 20 gekwetst en 102 gevan gen, Deze verliezen, gevoegd bij die, geleden van af den len Januari, geven een totaal van 39 gesneuvelden, w.o. 4 officieren, 69 gewon den en, met inbegrip van de gevangen gemaakte officieren, 113 ver misten. Na de ramp aan de Suffolks overkomen, zette French de beschieting der Boerenstellingen voort. Den 7en maakte French met de Householdcavalry een verkenning in Oostelijke richting van uit zijn kamp, dat ongeveer 8 K.M. ten Zuidoosten van Oolesberg lag. Twee dagen later bezette kolonel Porter eene stelling bij Slingerfontein, 8 K.M. ten Oosten van den rechtervleugel der Boeren en eveneens 8 K.M. ten Zuiden van Nor- valspont. Porter's macht bestond uit het 6e regiment gardedra- gonders, twee eskadrons Householdcavalry, de Nieuw-Zeelanders en 4 stukken geschut. Terwijl Porter naar het Oosten trok, werden de Boeren in front bezig gehouden door de artillerie, die nabij de spoor baan in batterij was gekomen. Den llen trachtte French met bovenvermelde macht de Boeren aan die zijde om te trekken, maar slaagde daar niet in. Porter moest zich vergenoegen met het door geschutvuur verontrusten van dezen vleugel, en noodzaakte daardoor de Boeren hun kamp daar wat Oostwaarts te verplaatsen. Dezen, die in de uitbreiding der Engelsche linie naar het Oosten eene ernstige bedreiging van den weg naar Nor- valspont meenden te mogen zien, breidden ook hunne stelling naar die zijde uit en raakten daarbij in contact met eenige bereden afdee- jingen van Porter, die een verlies leden van 12 man, w.o. een kapi tein. Bijna was het den federalen hier gelukt de verkennende Aus traliërs geheel den pas af te snijden (17 Jan.). Den 23en begon French zijne linie om te buigen ten einde aldus de stelling der Boeren te omvatten. Of we wel gerechtigd zijn nog te spreken van French als bevelhebber bij Oolesberg, we weten het niet. Zeker is 't, dat de generaal Clements, die omstreeks dat tijdstip als French's opvolger optrad, reeds den 20en eene onderhandeling met generaal de la Rey, één der Boeren bevelhebbers, voerde. Ook vonden

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 384