359 aangekomen 6e divisie onder generaal Kelly Kenny aan om Theebus, tusschen Middelburg en Stormberg, te bezetten, terwijl generaal Bra bant met de juist gevormde brigade Kaapsche vrijwilligers aan Gata cre werd toegevoegd. Alvorens ons verslag voort ie zetten, willen wij hier de samenstel ling mededeelen van de deels uit Engeland toegezonden, deels in de Kaapkolonie gevormde afdeelingen 1). De 6e divisie, commandant luitenant-generaal Kelly Kenny, bestond uit: De 12® brigade (generaal majoor Clements), 2® bataljon Bedfordshire Regiment, 1® id. Royal Irish id. 2® id. Worcestershire id. 2® id. Wiltshire id. een treincompagnie, een compagnie ziekendragers en een veld hospitaal. De 13® brigade (generaal-majoor Knox), 2® bataljon East Kent Regiment (de Buffs), 2® id. Gloucestershire id. le id. West Riding id. 1® id. Oxfordshire Light Infantry, een treincompagnie, een compagnie ziekendragers en een veld hospitaal. De divisietroepen. 76®, 81® en 82® veldbatterij, 38® compagnie veldpioniers, een treincompagnie en een veldhospitaal. De sterkte dezer divisie (combattanten en non-combattanten) bedroeg 8837 officieren en minderen, 774 paarden en 2405 muilderen. De artillerie telde, evenals die der andere divisiën, 19 stukken, waarvan één in reserve bij de munitiecolonne. Cavalerie was niet ingedeeld; deze zou men uit de in Zuid-Afrika aanwezige vormen. 1 "We ontleenden deze opgaven aan de beschouwingen van den lt. kol. C. de Wit in de N. R. Ct.

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 389