360 De 7e divisie, commandant luitenant-generaal Tucker, bestond uit: De 14e brigade (generaal-majoor Chermside), 2e bataljon Norfolk Regiment, King's own Scottish Borderers id, D id East Lancashire id, 2e id Cheshire id, een treincompagme, een compagnie ziekendragers en een veldhospitaal De 15e brigade (kolonel Prior), 2e bataljon Hampshire Regiment, id South Wales Borderers id, -e 'd North Staffordshire id, le id Lincolns'hire id, en treiucompagnie, een compagnie ziekendragers en een veldhospitaal. De divisietroepen. 83e, 84e en 85e veldbatterij, een compagnie veldpioniers, een treincompagnie, een compagnie ziekendragers en een veldhospitaal. De sterkte was 9668 officieren en minderen, 552 paarden, 18 vuurmonden. Opmerking verdient her, dat van de 16 bataljons, die de beide divisiën samen telden er 10 2° of home bataljons waren, welker militaire waarde belangrijk ten achter stond bij die der abroad- korpsen. De brigade Brabant was samengesteld uit Kaapsche vrijwilligers, die zich tot korpsen onder verschillende benamingen, als Brabant's Horse, Nesbitt's Horse, Cape Mounted Rifles, Robert's Horse, etc. hadden gevormd. Eene dergelijke brigade ter sterkte van 1500 man zou nog in het begin van Februari gevormd zijn. Deze ruiterij had zich verbonden voor den dienst in de Kaapko lonie, en zou zoo noodig in de gelegenheid worden gesteld zich later te engageeren voor diensten buiten de kolonie doch in Zuid-Afrika. Keeren we na dezen zijsprong tot Gatacre terug. Zooals we reeds hebben vermeld, was de 6e divisie aangewezen om tusschen Gatacre en French stelling te nemen bij Theebus, halfweg Middelburg en Stormberg en niet ver van Steynsburg. Welke de bedoeling was van Roberts, toen hij Kelly Kenny beval

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 390