367 Magersfontein, opende Roberts het nieuwe tijdperk van den oorlog. Generaal French trok met de cavalerie-divisie naar Ramdam, den volgenden ochtend gevolgd door de 6e en 7e divisie. Alvorens de bewegingen in den Vrijstaat te behandelen zij mede- deeld, dat Robert's troepen inmiddels met twee divisiën waren ver sterkt. De samenstelling der 8e divisie was als volgt: Commandant luitenant-generaal Sir Leslie Rundie. 16e brigade (generaal-majoor Campbell): 2e Bataljon Grenadier Guards, 2e Scots Guards, 2e East Yorkshire Regiment, le Leicester Regiment (Halifax), een trein-compagnie, een compagnie ziekendragers en een veld hospitaal. 17e Brigade (generaal-majoor Boves): le Bataljon Worcestershire Regiment, 2" Manchester 1« South Staffordshire (Gibraltar), 2e j) West-Kent (Egypte), een trein-compagnie, een compagnie ziekendragers en een veld hospitaal. Divisietroepen: 89°, 90e en 9113 veldbatterij en een munitiecolonne, 5e compagnie vesting-genietroepen om dienst te doen als veldtroepen, 39e trein-compagnie en een veldhospitaal. Cavalerie was bij deze divisie niet ingedeeld. Een compagnie bere den infanterie zou aan elk der bataljons worden toegevoegd. De sterkte dezer divisie bedroeg 10.540 officieren en minderen, 1548 paarden, 18 vuurmonden en 8 machine-kaDonnen. De samenstelling der 9e divisie kunnen we nog niet opgeven. We hopen hiertoe echter eerlang in staat te worden gesteld. Dat het tactisch verband ook in dat tijdperk niet ongeschonden bleef, moge uit het verslag van de verrichtingen gedurende de voor de federalen zoo treurige Februaridagen blijken. Den 9en en den llen Februari brak het meerendeel der bij Mod-

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 397