388 houdende diverse modellen van geëmailleerd keuken-en tafelgereed schap, vergezeld van de noodige, ter distribueering onder de verschil lende menagebeheerders bestemde gedrukte circulaires, teekeningen, prijscouranten en bestellingsformulier. Laatstbedoelde gedrukten zijn, onder mededeeling wel is waar zonder dat daaruit eene goedkeuring of aanbeveling moest worden gelezen dat de ontvangen monsters een goeden indruk maakten, den afdeelings- en gewestelijk militaire commandanten (op enkele na) toe gezonden, door wier zorg zij natuurlijk in handen van hen, voor wie zij bestemd waren, zullen gekomen zijn. De modellen konden overigens bij de betrokken (V) afdeeling van van het D. v. O. worden bezichtigd, of zelfs ter bezichtiging worden afgehaald. Ik weet niet, Slagpin, of Ge in Uwen kring omtrent deze aange legenheid, indien al, veel vernomen hebt? Ik niet, ofschoon ik uit belangstelling bij troepenofficieren van mijne kennis nog navraag er naar gedaan heb. Om de modellen heeft geen sterveling zich verder bekommerd, ter wijl ook mijne informatiën, die ik in de gelegenheid geweest ben op méér dan ééne plaats in te stellen, mij geleid hebben tot de overtuiging, dat de ontvangen mededeelingen, enz. eenvoudig voor notificatie aange nomen, en met bekwamen spoed in het vergeetboek aangeteekend zijn. Of kunt Gij me beter inlichten? mij mededeelen, wddromindien dit werkelijk het geval geweest is aan de onderwerpelijke aanbie ding geene aandacht geschonken is? Eén reden, die daartoe mag geleid hebben, ligt voor dehand,n.l. het bezwaarlijke van het doen eener bestelling bij een zoover af gevestigde, en eigenlijk alle aanbeveling missende firma. Maar waarom dan de zaak niet officiéél geëntameerd? Immers zou, wanneet' dit bezwaar alléén eene overigens algemeen of althans op ruime schaal wenschelijk geachte verbetering in den weg stond, waarschijnlijk wel door de militaire administratie even ais zulks plaats heeft bij het uitzenden van bier ten behoeve van de militaire cantines intermediair kunnen worden verleend bij het bestellen, voort- schikken en betalen van het verlangde materieel? Yóór alles zou dan echter (officiëel) dienen te blijken, dat werke-

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 418