30 Tot diens departement behoorenthe military secretary, the director of military intelligence en the officer in charge of mobi lisation service; 5e. the committee of the cabinet (samenwerking van leger en vloot). Het rijk is verdeeld in 12 militaire hoofddistricten onder generaals. De legerplaatsen te Woolwich, Aldershot en Curragh behooren niet tot deze locale indeeling. De hoofddistricten zijn onderverdeeld in regimentsdistricten onder kolonels. Het regiment telt als regel 2 bataljons, die gecommandeerd worden door luitenant-kolonels. Het bataljon is samengesteld uit 8 compagnieën en telt 4 majoors, 4 kapiteins en 18 of 20 luitenants, al naar gelang het een garde-of een liniebataljon is. De gardebataljons zijn 837, de liniebataljons organiek 1032 man sterk. Volgens de laatste opgave, die ons onder de oogen kwam, zou het Engelsch leger thaos aan infanterie tellen 9 gardebataljons en 152 liniebataljons. De artillerie telt 21 rijdende, 92 veld- en 98 vestingbatterijen. De veld- en de rijdende artillerie hebben bovendien een depötbatterij. De infanterieregimenten worden evenals de bataljonsmilitie en volunteers gerecruteerd uit de gelijknamige districten. Dit is ook het geval met de Royal artillery. Men telt ongeveer 70 districten voor de infanterie en 9 voor de artillerie. De Royal Engineers (43 compagnieën, 10 depotcompagnieëo, 1 tele- graafbataljon, 1 ballonsectie) hebben als de beide eerstgenoemde wapens eene territoriale organisatie. De compagnie telt 1 majoor, 5 subalterne officieren, 194 min deren en 60 paarden. De cavalerie is samengesteld uit 31 regimenten t.w. 10 garde-, 3 dragonder-, 12 huzaren- en 6 lanciers. Aan het hoofd van het regiment staat een luitenant-kolonol. Het telt verder 21 officieren, 609 manschappen en 525 paarden, en is ingedeeld in 3 eskadrons. Treden 2 eskadrons gezamenlijk op, dan worden zij gecommandeerd door een majoor. Hiermede wordt beoogd het beschikken over één bataljon in 't Yaderland en één m den vreemde. Het homebataljon is bestemd als depot te dienen van liet bataljon abroad. In de practijk moet echter herhaaldelijk van dat beginsel afgeweken worden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 42