34 2 secties ambulance; terwijl uit Engeland, Malta en Gibraltar waren gezonden 2 brigades cavalerie (6 regimenten) 4 bataljons guards, 4 regimenten infanterie, 4 idem fuseliers, enz., met een totaal van 35.000 man. Het leger der Boeren. Z. A. R. Van een staand leger kan niet gesproken worden. Het korps staatsartillerie is de eenige troepenafdeeling, die, zoowel in tijd van vrede, als in tijd van oorlog onder de wapens wordt gehouden en beschouwd kan worden als de kern van het volksleger. De bevelhebber van het leger is de commandant generaal. Aan hem zijn toegevoegd een algemeene secretaris, een secretaris van het krijgsgericht en een tiental klerken, waaronder een speciale klerk. Het korps staatsartillerie bestaat behalve uit de batterijen rijdende-, veld-en vestinggeschut, uit eene veld telegraaf afdeeling, de intendance, een muziekkorps, het geneeskundig departement, dat van onderwijs, en de afdeeling smederij en bankwerkerij. De afdeeling artillerie telt 28 officieren, 83 onderofficieren en 600 minderen en bestaat uit 70 moderne stukken. Die der veldtelegraaf telt 2 officieren, 7 onderofficieren en 28 minderen. Het korps staatsartillerie staat thans onder de bevelen van den luitenant-kolonel Trichardt, wien een luitenant als adjudant is toege voegd. Aan den luitenant kolonel zijn ondergeschikt de hoofden der zeven afdeelingen. Die der artillerie wordt gecommandeerd door een majoor, aan wien eveneens een subaltern officier als adjudant is toegevoegd. De landsverdediging berust op het beginsel, dat elk mannelijk ingezetene verplicht is om daartoe opgeroepen voor de belangen van het land te strijden. Daartoe is het land verdeeld in 23 districten onder districtscom missarissen. De districten zijn verdeeld in afdeelingen en deze weder in onderafdeelingen. Aan het hoofd van het contingent te leveren door eene afdeeling staat een veldkornet, aan dat onder de wapens gebracht in eene ooderafdeeling, een assistent veldkornet. Zooals reeds werd opgemerkt kan elke mannelijke staatsburger tot

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 46