437 het zadel tusschen beide bergen oyer Piedjo. Ik had du3 een heelen klim voor me. Nog een paar paal na Parakan blijft de weg vlak en ik maakte er gebruik van om nog een draftempo van 15 minuten te rijden. Daarna begint de weg echter al flauw te stijgen. Een kwartiertje bleef ik nog te paard, maar om 7 u. 45 ging ik er af tot 9 u 5 m., toen het hoogste punt van het zadel bereikt was. Daar rustte ik een kwartier en ontbeet. Om 9 u. 20 ging ik weer te paard en was om 12 uur te Wonosobo. Yan af Kertek had ik weer vrij geregeld kunnen draven, 10 op 10 rijdend. Te Wonosobo rustte ik in het hotel. Mijn paard zadelde en trensde ik af en gaf het een pikolan gras, gekocht van een voorbij gaanden grassnijder; padi of gabah kon ik niet krijgen. Onderweg had ik het paard hier en daar in een kali laten drinken. Hef bleek, dat het zich weer een weinig gestreken had, waarom ik hem links achter zwachtelde, welke zwachtel goed bleef zitten. Te 1 u. 30 vertrok ik uit Wonosobo. Het was een mooie, vlakke weg door het Serajoedal; het was heerlijk weer en het paard liep opgewekt. Ik kon bijna voortdurend tempo rijden, 10 op 10hield onderweg nog één kleine rust van 15 minuten en was te 5 u. 10 te Bandjernegara. De afgelegde afstand was 37| paal. Het paard was bij aankomst slechts zeer weinig vermoeid. Te Bandjernegara vond ik weer een stal in gereedheid gebracht in de stallingen voor de doortrekkende batterijen. Gras, gabah en ligstroo was van te voren klaar gezet en ik vond mijn jongen op me wachten. Het paard viel weer onmiddellijk op zijn gabah aan, waarvan ik hem dien avond in twee gedeelten, bij aankomst en te zeven uur, weer 5 K.G. deed geven. Ik liet mijn jongen hem overigens op de zelfde wijze behandelen, als ik te Parakan gedaan had, waarbij ik zelf toezicht hield en nam vervolgens mijn intrek in het hotel. BandjernegaraPoerivokerto. 's Morgens voerde ik hem weer 1 K.G. gabah. Daar ik dit verder gedurende de geheele reis deed, maak ik er in het vervolg geen melding meer van. Ik vond het vervelend den grooten weg te rijden en besloot daar-

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 471