442 volgeLden dag goot het Dog steeds door, en het hield dien dag niet op. Te Manondjaja was geen hoefsmid. Ik liet er een uit Tasik- Malaja komeD, die van te voren gereedgemaakte ijzers medebracht, maar er was er geen enkel bij, dat ook maar ten naasten bij paste en zoo kon ik dien dag niet laten beslaan. Ik voerde het paard, zoo als ik te Poerwokerto gedaan had. ManondjajaMalambong. Ik vertrok 'smoigens 6 u. 10 uit Ma nondjaja. Het regende nog steeds, doch niet zwaar meer, en toen ik een half uur onder wegwas, hield het op. Het bleef echter bewolkt en op een 300 M. ter weerszijden van den weg verdween alles in de nevels. Men had mij gezegd, dat ik te Tasik-Malaja kon laten beslaan. T. M. ligt 7 paal van Manondjaja en daar ik dit heele eind in stap moest afleggen door den ongelukkigen toestand van mijn ijzers en ik bovendien mijn paard nog niet geheel uitgerust vond, besloot ik dien dag niet verder te gaan dan Malambong, daarna van Malambong naar Tjitjalengka en van Tjitjalengka naar Tjimahi. Om het half uur stapte ik op en naast het paard; het liep vol komen rad. Door het dekje scheef op het paard te leggen zoodat het rechts meer overhing dan links, kwam de schaving links geheel vrij te liggen, zoodat hij er geen last van had. Rechts verlegde ik telkens den singel weder zoodanig, dat er zoo min mogelijk huidplooien gevormd werden. Beide wonden waren nog vochtig. De weg tot Tasik-Malaja is uitstekend en volkomen vlak, het ergerde me voortdurend te moeten stappen. Om 8 uur was ik te Tasik-Malaja. Ik vond er een hoefsmid en terwijl deze de oude ijzers afnam en de nieuwe pasklaar maakte, ontbeet ik in het hotel en haalde bij den assistent-resident eene ver gunning voor den passangrahan te Malambong. Toen ik bij den smid terugkwam een Soendanees was hij bezig de ijzers te smeden. Ik was blij hem verboden te hebben de ijzers onder te leggen voor ik er bij kwam, want hij maakte reeds aanstalten er een paar ijzers onder te slaan, die aan weerszijden minstens een halve c.M. te nauw waren en het kostte mij vrij veel moeite hem te bewegen ze

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 476