444 Daar ik met geen mogelijkheid ergens een ijzer kon krijgen en nie mand er een kon maken, liet ik hem het ijzer er maar afnemen en hetzelfde er weer onderleggen met zijn vier nagels, zonder iets aan den hoef te laten bekappen, daar ik van plan was bij de eerste de beste gelegenheid dit ijzer te doen afhemen en het paard van achteren op nieuw te laten beslaan. Op elke volgende plaats bleek me dit ijzer echter nog goed te houden en zoo heb ik het tot Batavia laten liggen. Op mijn verdere reis heb ik van het beslag geen last meer gehad. Zelf nam ik mijn intrek in den passangrahan, die uitstekend is. Malambong Tjitjalenglca (over Tjibatoe). 's Morgens 6f uur ver trok ik uit Malambong. Er is een directe weg naar Bloeboer Limbangan, die slechts 11 paal lang is, maar toen ik 's morgens 10{ uur ruim 11 paal had afgelegd het terrein is hier weer steeds op en neer bevond ik mij te Tjibatoe instede van te Limbangan. Ik rustte een weinig aan het station, was te 12 u. 15 te Limbangan en had ruim 8 paal omgereden. Yan Tjibatoe tot LimbaDgan is de weg gedeeltelijk vlak en goed. 's Morgens bij het aandraven kreupelde mijn paard niet meer. Telkens wanneer ik afsteeg, verlegde ik nu in het vervolg den singel weer wat terug en hield de schaving souple met vaseline. Dit deed ik gedurende de geheele reis en heb verder geen last meer ervan gehad. Te Limbangan liet ik mijn paard langs den weg grazen en voerde hem padi, die ik daar kocht. Zelf rustte ik tegen wil en dank bij den loerah, die mij absoluut niet langs den weg wilde laten zitten, wat ik zelf vrij wat makkelijker vond. Te 1 u. 35 vertrok ik uit Limbangan. Het eerste deel van den weg was vlak, daarna stijgt hij sterk en lang achtereen. Bij het stijgen liep ik naast mijn paard. Om 4 uur was ik te Tjitjalengka, mijn jongen had gezorgd, dat er een stal gebouwd was onder een passerloods en dat gras, gabah en ligstroo klaar stond. Hij wiesch en behandelde het paard als den vorigen dag te Malambongikzelf nam mijn intrek bij den wedana. Het paard was volstrekt niet vermoeid; de afgelegde afstand was ongeveer 32 paal.

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 478