445 Tjitjalengka - Tjimahi. 'a Morgens 6| uur vertrek uit Tjitja- lengka. De weg door de vlakte van Bandoeng ia zonnig en eentonig, maar qua rijweg mooi. Ik wilde niet riakeeren, dat de schaafwond achter den rechter elleboog weer zou opengaan en reed daarom een erg kalm tempo, ongeveer een paal draf op een paal stap. 101 a uur te Bandoeng; rust tot 11 x/2 uur. 12f uur aankomst te Tjimahi. Het paard was slechts weinig vermoeid, had dan ook maar 27 paal afgelegd. Te Tjimahi logeerden paard en ik bij een vriend. Hij werd bij aankomst weer gewasschen en gevoerd als de vorige dagen. Ik hield te Tjimahi een rustdag. Tjimahi Tjiandjoer. Dinsdag 31 Juli, 's morgens 7 uur ver trek uit Tjimahi. Het paard loopt opgewekt; tot 8^ uur was de weg vlak en reed ik 15 minuten draf op 10 stap, daarna kreeg ik een vrij zwaren weg door de heuvels, die de vlakte van Bandoeng scheiden van de vlakte van Tjiandjoer. Om 10| uur, een paar paal voor Radja mandala rustte ik bij een tuinopzichter en ging te 11 uur weer door. De weg is nu weer grootendeels vlak. Ik reed weer 15 draf op 10 stap en was om 3 uur te Tjiandjoer. Het was bijzonder warm weer geweest; het paard was erg vermoeid; de afgelegde weg was 34 paal. Ik stalde mijn paard in het passantenhuis te Tjiandjoer en nam zelf mijn intrek in het hotel. Tjiandjoer Buitenzorg. Te 6 u. 50 vertrok ik uit Tjiandjoer. Tjiandjoer ligt op 459 M. boven de zee. Reeds dadelijk begint de weg flauw te stijgen met enkele horizontale stukjes er tusschens Om 7 u. 50 ging ik van mijn paard en bleef er naast stappen tot 9 u. 10. Om 9 u. 35 was ik te Patjet, waar ik even een fleschje ajer blanda dronk. 10 u. 15 was ik te Sindanglaja. Hier ontbeet ik en liet mijn paard wat grazen en drinken. Om 11 u. 15 vertrok ik van daar en

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 479