446 was om 12 u. 30 eindelijk boven op den Poentjak (1482 M.), wat me bepaald genoegen deed, want er zijn gedeelten in den weg, die verbazend steil zijn, en het zweet liep me met stralen langs het lichaam. Ik ging over het Telaga Warna, aan den oever waarvan ik tot 1 uur bleef rusten. Ik ging nu weer te paard, daar de weg begon te dalen, maar in den aanvang is de weg zoo steil, dat ik het voor het paard te ver moeiend vond en er maar weer naast ging loopen. Ongeveer een paar paal voor Tjisaroea kon ik weer draven. Om 3 u. 15, 21/2 paal voorbij Tjisaroea, zag ik een grassnij der met een pikolan gras loopen. Ik kocht het van hem, liet het terzijde van den weg gooien, bond mijn paard aan een boom en trensde en zadelde het af. Onmiddellijk stak hij zijn hoofd in het gras en begon te eten en hield niet op voor wij weer weggingen. Zelf at ik een paar pisangs en dronk wat klapperwater, want ik had ook honger en dorst gekregen. Om 4 uur ging ik verder en het was opmerkelijk zoo prettig en opgewekt als mijn paard liep. Terwijl hij 's morgens bij vertrek uit Tjiandjoer nog eenigszins loom ging, scheen het stappen hem te hebben doen uitrusten en draafde hij nu vroolijk met me weg. Bijna steeds kon ik 15 draf op 10 stap rijden en was om 6 u. 10 te Buitenzorg. Het paard was niet vermoeidde afgelegde weg was ongeveer 37 paal. Te Buitenzorg was de assistent-resident zoo vriendelijk geweest mij voor mijn paard stalling op zijn erf aan te bieden, zelf nam ik mijn intrek in het hotel Bellevue. BuitenzorgBatavia. 2 Juli, 'smorgens 6 u. 35 vertrek uit Buitenzorg. De weg is tot Batavia zoo goed als vlakmijn paard vertoonde bij vertrek niet de minste vermoeidheid. Ik reed 15 draf op 10 stap en was 8 uur 25 op Tjibinong, waar ik even in een Chineesche toko wat ajer blanda en cakes nuttigde. 8 u. 35 reed ik door, weer 15 op 10. Yan 10 u. 20 tot 11 uur rustte ik ergens aan den weg en was om 1 uur 30 te Weltevreden weer 15 op 10 rijdend.

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 480