455 - welke in een dal oprukt; het versperren van een dal; het aanvallen eener dalversperring in de flank en den rug van uit een terrein zon der wegenvoorpostenopstellingenhet verkennen van voorposten- opstellingenhet verdedigen en aanvallen van terreinvoorwerpen het bezetten van ver vooruit gelegen punten als ruggesteun voor vooruitgeschoven cavalerie; het waarnemen van 's vjjands opmarsch en het inrichten van een versnelden ordonnansendienst door middel eener optische telegraaf; het beveiligen van spoorlijnenhet inrichten van logies en bivaks en de beveiliging daarvan. In oorlogstijd zullen uit de gegeven opdrachten zoodanige verdwij nen, welke de troep zelf uitvoeren kan. Yoor zulke doeleinden zal men de patrouille commando's niet bij zich houden. Yoor dezen blijven derhalve die opdrachten, welke eene speciale opleiding eischen. Wan- neer de cavalerie in het gebergte of op zwaar besneeuwde of beijzelde wegen verhinderd is op te treden, worden de patrouille-commando's belast met de terreinverkenning, den ophelderingsdienst, het houden van verband met nevenafdeelingen, de flankbeveiliging en met den ordonnansendienst, zoo noodig met behulp der optische telegrafie. Ook in het gevecht om dalversperringen zal een optreden der patrouille commando's tegen flank en rug van den tegenstander van uit zeer slecht begaanbaar terrein goede uitkomsten geven. Het bezetten van ver vooruit of in de flank gelegen punten, waarvan het bezit zeer gewenscht schijnt, zal hun eveneens opgedragen worden. Wanneer in den vesting- en positieoorlog door den geringen afstand tusschen beide partijen het gebruik van cavalerie uitgesloten is, zullen de pa trouille-commando's aangewend kunnen worden voor verkenningen, voor het vernielen der aanvals-, c.q. verdedigingswerken en voor het ver ontrusten der tegenpartij. Yoor den vrede bieden deze oefeningen het groote voordeel, dat ze officieren en manschappen vormen, welke zich vlug en zeker over dag en 's nachts in moeilijk terrein kunnen bewegen en waarvan de tacti sche blik door die oefeningen uitgebreid wordt, gezwegen nog van eene voortdurende contióle der kaarten. Bestond er aanvankeljjk vrees, dat de patrouille-commando's de beste manschappen aan den troep zouden onttrekken, weldra heeft men moeten erkennen, dat de speciale opleiding voor den patrouilledienst een voortreffelijke kern voor pa-

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 489