472 Nederlandsche commando's voor inlandsclie tongen. Artikel 3 van de Kecrutenschuol schrijft voor, dat het inlandsche kader de commando's en de namen der vizieren in het Nederlandsch moet kunnen uitspreken. Het reglement heeft echter geen rekening gehouden met de tong, het oor en het begrip van ons inlandsch kader, zoodat van vele commando's iets heel anders terecht komt dan het reglement voorschrijft, in weer wil van H. M.'s wensch, dat van het reglement onder geenerlei voor wendsel afgeweken worde. Maar daar kan de Koningin zelfs niets aan doen, als de samenstellers van de reglementen er niet aan denken. Ziehier eenige dier commando's: Hielen oplichten en neerzetten. Hechter knie buigen en strekken. Armen gestrekt omhoog en omlaag brengen. Romp vooroverbuigen en oprichten. Rechterbeen voorwaarts stellen. Armen voorwaarts hoog oplichten en neerlaten. Armen achterwaarts rollen enz. enz. En dan wat een labyrint zelfs voor een Nederlander, maar een inlander komt er nooit uitvan lichten, omhoogbrengen, zetten, strekken, richten, stel len, brengen, laten, rollen, draaienik word er draaierig van! Si Ahoe. Opgenomen onder de oudste helft sedert de laatste opgave. Infanterie, de kapiteins J. W. H. van Eede en Gr. J. Lette. Gedetacheerde officieren, de le. luitnt. kwartiermeester H. G. A. Limperg. Opgenomen onder het oudste een vierde gedeelte sedert de laatste opgave. Infanterie, de kapiteins W. P. van Haasbergen en J. H. H. Dommers.

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 506