39 4.) Het granaatkartetsvuur van onze veldartillerie. Toont aan dat het beter is granaatkartetsen niet 100 docli 50 M. voor het doel te laten springen(MGafl3 XIITechnische dienst der genie. Telefonische overbrenging van geluid zonder element. (Electra No. 52.) Eau potable dans un fort bloqué. (R. G. M. Avril.) Raclage de tuyaux de conduite en Angleterre. (R. G. M. Avril.) Beproeving van een brug in cementyzer constructie te Parys. (Génie civ. 12 Mai.) XIII. Militaire gezondheidsleer. Geneeskundige dienst- The soldier in tropical climates. Wenken van een geneesheer. (U. S. M. May.) Statistische opgaven omtrent den gezondheidstoestand van verschil lende zeemogendheden. IV. Italiaansche. V. Japansche. VI. Oostenrijkscbe Marine. (Mar. afl. 1.) Heerwesen und Felddienst Tabellen für den Mili- t&rarzt im Felde. (Str. Mai.) Die Action der deutschen Feld-Lazarethe im Kriege 1870—71. (Str. Mai.) XIV. Paardenkennis. Rijkunst. Sport. De dresseerschool te Groningen. (P. No. 16.) De strekking van het hengstveulendepot te Bergen op Zoom. (P. No. 16.) Hoe moeten de hoeven worden besneden bij jonge paarden met Franschen stand en hoe bij toon- treders. (P. No. 16.) Koopvernietigende gebreken. Open brief van den heer van Leeuwen aan den heer Ballange'e. (P. No. 16.) Enkele beschou wingen over de paardenfokkerij in Frankrijk, België en Nederland door K. D. Punt. Vervolg. (P. No. 17.) Paarden met Franschen stand en toon- treders; door Generaal van Helden. (P. No. 17.) Het besnijden der hoe ven bij Franschen stand en bij toontredersstand. (P. No. 17.) Franschen stand en toontreden. (P. No. 18.) De werking van het hengstveulendepot te Bergen op Zoom. (P. No. 19.) Verdere waarnemingen betreffende surra in Ned. Indië; door C. A. Penning. (V. bl afl. 1.) Surra; door A. Vrij burg. (V. bl. afl. 1.) De voorbehoeding in de veeartsenijkunde. (V. bl. aff. 1.) Het een en ander naar aanleiding van en betreffende de tentoonstel ling van paarden, den 25en en 26en Dec. 1899 gehouden te Bandoeng. (V. bl. afl. 1.) Hartaandoening bij coursepaarden. Coeur focré. (V. bl. afl. 1 Het besnijden der hoeven van veulens en jonge paarden met Fran schen stand. (P. No. 20.) Het besnijden der hoeven bij paarden met Franschen stand en bij toontreders. (P. No. 20.) XV. Marine. Zeetactiek, enz. Het nieuwe Japansche slagschip „Shikisima." (Scientific Amer. 28 April.) La navigation sous marine. Vervolg op artikelen van 10 en 25 Dec. 99Over orienteering(R. tech. 10 Mai.) Nos batiments de guerre et leurs ancêtres. Récits de leurs campagnes et de leurs combats depuis

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 527