40 l'apparition de ehacun d'eux dans l'histoire de la marine frangaise. (R. Mar. Mars.) Manoeuvres navales anglaises de 1899. Vervolg vjd Nov. en Sept. afl. van 1899. (R. Mar. Mars.) Météorologie de l'Extrème Orient. Typhons des mers de Chine et du Japon. Cyclones de l'océan Pacifique nord. Slot. (R. Mar. Mars.) Bassins de radoub. Etude sur le matériel en usage. (R. Mar. Mars.) Nouvelle méthode de tirage force. (R. Mar. Mars.) Gold medal prize essai. Considering the changes made in naval construc tion during the first twenty years, and in view of the experience gained during the Chinese-Japanese and Spanish-American wars, what are the best types of war-vessels for the British-Navy, including armour, armament, and general equipment for ships off all types. (J. R. U. S. April.) Bei- trage zur Flotten-Novelle 1900. Bespreking van een nieuwe brochure van Nauticus. (M. Woch. No. 37.) lets over waterpijpketels en condensor pijpjes van onze jongste oorlogsschepen. (Mar. afl. 1.) Aanteekeningen en opmerkingen bij Hoofdstuk Y. (Mar. afl. 1.) Het auxiliair eskader en de verdediging van Indië. Algemeene beschouwingen in verband met de reorganisatieplannen onzer zeemacht. Overgenomen uit de Indische Gids. Febr. 1900. (Mar. afl. 1.) Controle op de werkelijke richting van een schip als slechts één punt kan worden gepeild. (Mar. afl. 1.) Met een kern der bemanning. Steeds een kern der bemanning voor de nieuwe oorlogsschepen in dienst hebbenniet alleen bij den aanbomv maar ook in den tijd verloopende tusschen aflevering en m dienststelling en tijdens dat het schip buiten dienst is. (Mar. afl. 1.) De reis v/h Amerikaansche oor logsschip Oregon van San Francisco naar Admiraal Sampson's eskader. (Mar. afl. 1.) Tenue in de tropen. Betoog voor de wenschelijkheid van een wit tenue in de tropen voor de zeeofficieren. (Mar. afl. 1.) Hr. Ms. Zee land naar Zuid-Amerika en "West-Indië. (Mar. afl. 1.) Hr. Ms. Friesland te Port Natal, Lorengo Marques, enz. Vervolg. (Mar. afl. 1.) Het schip Engelberts. Beoordeeling in vHet Nieuws van den Dagdoor den oud hoofdingenieur Beeloo. (Mar. afl. 1.) Die Flottenstarke der Hauptsee- machte im Jahre 1900. (I. R. Beiheft 8.) Die Thatigkeit der Flotte im Dienste der Kriegführung zu Lande. Geeft met geschiedkundige aanteeke ningen een overzicht van de verschillende operatiën, waarbij een vloot het leger van dienst kan zijn. Is tevens een pleidooi voor de uitbreiding van Duitschlandls vloot. (J. b. Mai.) Der Amerikanisch-Spanische Seekrieg und die Strategen in "Washington. (J. b. Mai.) XYI. Algemeene militaire wetten en voorschriften. Mili tair recht. Uit den krijgsraad. Vonnissen van zeekrijgsraden met enkele beschouwingen. (Mar. afl. 1.) Wet tot regeling van de bevordering, het ontslag en het op pensioen stellen der militaire officieren bij de zeemacht. Ontwerp van

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 528