41 wet. (Mar. afl. 1.) Strengere krijgstucht; door Mr. C. A. Wesenhagen. Slot. Ontwikkeling zijner denkbeelden over het algemeen depot van disci pline te Vlissingen en van de middelen om in den verkeerden toestand verbete ring te brengen. (M. S. No. 4). De rechtpsraak van het Hoog Militair Gerechtshof. (M. R. afl. 20'22.) Wapen. Wederspannigheid. Art. 150 Sr. Eur. S. D. dd. 9 Febr. 1900 No. 44. Een ijzeren staaf kan in den zin der wet niet voor een wapen gehouden worden dan voor zooverre daarvan gebruik wordt gemaakt om te doodente kwetsen of te slaan. De feite lijkheden gedurende gewelddadig verzet tegen een patrouille gepleegd lossen zich allen op in feitelijke insubordinatieindien ook feitelijkheden gepleegd zijn tegen den meerderecommandant dier patr. (M. R. afl. 20/22.) W ederspannigheid. S. D. dd. 4 Mei 1900 No. 158. Het trachten zich los te rukken van een patr., die bekl. arresteert en het zich laten vallen op den grond, dragen in den zin der wet niet het karakter van weder spannigheid. (M. R. afl. 20/22.) XVII. Internationaal recht. Oorlogspolitiek en oorlogs- g ebrui ken. Conflits de lois en droit maritime. (R. Mar. Mars.) XVIII. Militair onderwijs. Gijmnastiek. Schermen. Sport. Die Organisation des fakultativen und obligatorischen Vorunterrichts. Vervolg. Bekroonde prijsvraag(Schw. B. Heft. 3.) Iets over gym nastische oefeningen aan boord Ilr. Ms. Neptunus. (Mar. afl. 1.) Der Sprungstange und ihre Verwendung im Heere. Voorstel oefeningen met een soort van polsstok in het Duitsche reglement op te nemen. (A. M. Z. No. 19.) XIX. Krijgsgeschiedenis. Militaire Aardrijkskunde. The sailors of the imperial guard during the invasion of 1812. (J. R. U. S. April.) La guerre Hispano-américaine. Vervolg. (R. M. Avril.) La defense des cótes. Campagne de 1694. Vervolg. (R. M. Arch. H. Avril.) L'Annam du 5 Juillet 1885 au 4 Avril 1886. (J. Sc. M. Avril.) L'invasion de la France a la fin de 1813, et l'entrée des allies en Alsace. (J. Sc. M. Avril.) Cam pagne de 1866. Vervolg (S. M. 15 Avril. 1 Mai.) England und Transvaal. Vervolg. (M. Woch. No. 37. 39. 41. 44.) Die Schlacht von Roszbach. (M. Woch. Beiheft No. 3.) Das Gefecht bei Frauenfeld am 25 Mai 1799. (Sehw. B. Heft. 3.) Les debuts de la campagne de 1792 a l'armée du Nord. Vervolg. (R. M. Arch. H. Mai.) Der Krieg Englands gegen die Siid-Afrikanischen Republiken. (Schw. B. Heft 3.) The Mahdi of the French Soudan. Geschiedenis van Samory(U. S. M. MayThe battle of Tewkesbury. In 1474. Eduard IV tegen de gecombineerde troepen van

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 529