42 Lancaster en Warwick. (U. S. M. May.) The battle of New Orleans. 8th January 1815. (U. S. M. May.) Russia and England on the Asiatic con tinent. (J. U. S.I. No. 139.) Die 3 Kavallerie-Division im Kriege 1870/71 Vervolg. (J. b. Mai.) Eene inleiding tot de studie der krijgsgeschiedenis. Hoe de krijgsgeschiedenis gebezigd kan worden om op bepaalde beginselen zoo op het gebied der strategieals der tactiek en der landsverdediging een scherp licht te werpen en zoo de beteekenis en waarde van deze te sterker te doen uitkomen. (M. S. No. 5.) XXBiographie. Necrologie. Herinneringsfeesten. Gedenkdagen. Korpsgeschiedenissen. Zum 100 jahrigen Jubilaum der Kgl. Bayeri»chen Artillerie-Werk- statten. 25 Marz 1900. (A. M. Z. No. 15. 16.) Histoire de l'infanterie en France. Vervolg. (R. d' I. Avril.) XXI. Wiskunde. Natuur-en Scheikunde. Technologie. Het Zodiakaallicht, door Prof. Nijland. (Mar. afl. 1.) XXII. Geschiedenis. Aardrijkskunde. Land- en volken kunde. Bizerte. Les souvenirs du passé. (R. Mar. Mars.) De Siberische spoorweg. (Yoorwaarts. No. 34.) De toestand op de Filippijnen. (T. N. I. April.) En colonne au Laos. Beschrijving van den tocht van een colonne d? exploration" in het land begrepen tusschen de Roode rivier en het stroomgebied van den Boven Mekong. (S.M. 15 Avril. 1 Mai.) Twee de reis van Pontianak naar Samarinda in 1898 en 1899 door Dr. A. W. Nieuwenhuis. (Tijdschr. v/h Kon. Ned. Aardr. Genootsch. No. 2.) De Oranje Vrijstaat. Een schets van land en volk. (Tijdschr. v/h Kon. Ned. Aardr. Genootsch. No. 2.) XXIII. Staatkunde en Staatsrecht. Staathuishoudkunde. Statistiek. De opleiding der Oost-Indische ambtenaren in het Indisch-Genootschap door C. J. Hasselman. (T. B. B. afl. 6.) De reorganisatie van het Binnen- landsch Bestuur bij de Indische begrooting voor 1900. (T. B. B. afl. 6.) Herziening van de rechterlijke organisatie in Nederlandsch-Indiëdoor Mr. D. Fock. (T. N. I. April.) Het gebruik van de Nederlandsche taal voor de ambtelijke gedachten wisseling tusschen Europeanen en inlanders. Waarschuwing hiertegen. (T. B. B. afl. 1.) XXIV. Diverse onderwerpen. Les héros américains et 1' opinion publique. (I. R. Suppl. 14.) La presse allemande sur les adversaires dans la guerre de 1' Afrique méridionale. (I. R. Suppl. 14.) Herinneringen uit mijn militaire loopbaan. (M. S. No. 5.)

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 530