62 XVI. Algemeene militaire wetten en voorschriften. Militair recht. Militaire rechtspleging. Inleiding. Wensclit een korps militaire rechters te creëeren. (M. R. Afl. 4. 5.) Kantteekeningen. Op de ontwerpivettenle. De bevorderinghet ontslag en het op pensioen stellen der militaire officieren bij de zeemacht; 2e. idem. idembij de landmacht; 3e. De militaire pen sioenen bij de zeemacht; 4e. idem. idem. bij de landmacht. (Mar. Afl. 3.) Uit den krijgsraad. Vonnissen van zeekrijgsraden. Vervolg. (Mar. Afl. 3.) Insubordinatie na provocatie. S. D. ddo. 20 Juli 1900 No. 262. Eene voor den mindere straffeloosheid teiveegbrengende provocatie, kan eerst dan morden aangenomen, wanneer de meerdere op verregaande wijze de waar digheid van zijn rang jegens zijn mindere uit het oog verliest. (M. R. Afl. 5.) Toko.— Bewoond huis. S. D. ddo. 20 Juli 1900 No. 271. Een toko is niet per se beuoond; dat zij tevens een bewoond huis is moet ten laste gelegd en bewezen zijn voor een schuldig aan diefstal bij nacht in een bewoond huis. (M. R. Afl. 5.) Correspondentie. Over de procedure tegen van meineed verdachte getuigen. (M. R. Afl. 5.) Xaar aanleiding van de correspondentie aan den len Luit. adj. der inf. H. te F. d. K. Jan. afl. 1900. Over de vrijheid, die der militaire justitie zou zijn gelaten om vol gens de wet strafbare handelingen al dan niet te vervolgen. (M.R. Afl. 6.) Op falsiteit staat de militaire straf van art. 200 C. W. Arrest dd. 17. Aug. 1900 No. 305. (M. R. Afl. 6.) XVIII. Militair onderwijs. Gymnastiek. Schermen. Sport. Die Organisation des fakultativen und obligatorischen militarischen Vorunterrichts. Bekroonde prijsvraag. Slot. (Schw. B. Heft 6.) Der Un- terricht bei den Verwaltungstruppen, Vervolg. (B. Kr. No. 7.) Nog eens de gymnastische oefeningen speciaal aan boord Hr. Ms. Neptunes." (Mar. Afl. 3.) Physical training in the native army. (J. U. S. I. No. 110.) XIX. Krijgsgeschiedenis. Militaire aardrijkskunde. Das Deutsche und das Französische Expeditioi scorps ftir China. (A. M. Z. No. 28.) Le passage du Saint-Bernard en 1800. Door het Napo leontische leger. (R. M. S. Juin. Juillet.) Die organisatorischeu Masznah- men Napoleon's nach dem Feldzuge 1812. (O. V. le Heft.) Ueber die Thatigkeit der österreichischen Festungs-Besatzungen im Jahre 1866. (O. V. le Heft.) Der Pfalzische Aufstand 1849. Boekbespreking. (M. Woch. No. 66.) England und Transvaal. Vervolg. (M. Woch. No. 66.) Der Krieg in China. Die Streitkrafte der Machte. Overzicht van hetgeen er midden Juli aanwezig was en van de troepen, die binnenkort verwacht worden. (M. Woch. No. 67.) Clausewitz. Campagne de 1814. Vervolg.

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 552