77 XVI. Algemeene militaire wetten en voorschriften. Mi litair recht. Commutatie van militaire straffen in burgerlijke e. o. (M. R. Afl. 8.) Stukkeu van overtuiging. Vernietiging. S. D. ddo. 1 September 1900 No. 330. De ver nietig iny van voorwerpenstukken van overtuigingdie tot het plegen van misdrijf gediend hebbenkan krachtens artikelen 7 van de Wetboeken van Strafrechtook door den militairen rechter gelast worden (M. R. Afl. 8.) Feitelijke insubordinatie. S. IJ. ddo. 1 September 1900 No. 326. Onbevoegd-verklaren dan wel vrijspreken(M. R. Afl. 8.) Cor respondentie. Over het achtereen doen uitzitten van achtereenvolgens opge legde disciplinaire straffenook al souden zij te samen het maximumbij hel Reglement van Krijgstucht bepaald, overschrijden. (M. R. Afl. 8.) Rang, stand en pensionneering. (Mar. Afl. 4.) Uit den krijgsraad. Von nissen van zeekrijgsraden. (Mar. Afl. 4.) Insubordinatie na provocatie. (M. R. Afl. 9.) Vrijspraak op grond van geringe betrouwbaarheid der getuigen. S. D. ddo. IS Mei 1900. Waar op in den loop van hel onder zoek aan liet licht gekomen feiten te weinig nadruk is gelegd om aan te nemendat de beschuldiging ook daartoe is uitgebreid, kan naar aanlei ding daarvan geen veroordeeling worden uitgesproken. (M. R. Afl. 9.) Appèl. Vrijspraak van een gedeelte der beschuldiging. Eisch a mi nima. Verzuim van Petituin. Gerpeen overleg. S. D. van 18 Mei 1900. (M. R. Afl. 9.) Appel. Bekentenis. S. 1). ddo. 8 Juni 1900. Waar beklaagde, sooal niet hel hem ten laste gelegde feit, hel misdadige van dal feit heeft ontkend, heeft hij geen volledige bekentenis afgelegd, en staat hel recht van appèl hem open. (M. R. Afl, 9.) Een conduitelijst voor oflicieren van het Indisch leger. (M, S. October.) Hospitaal te Panteh Perak. Ontvreemding van aan gewonden voorgeschreven levensmiddelen door een ziekenoppasser. Qualiticatie. Sententic definitief van 18 Mei 1900. (R. No. 6.) Beleodiging van een magistraatspersoon van de rech terlijke macht op oene terechtzitting. S. D. van 8 Juni 1900. (R. No. 6.) Bevoegdheid. S. 1). van 17 Augustys 19t)0. (R. No. 6.) Commun delict. Connexiteit. Bevoegdheid. S. D. van 28 September 1900. (R. No. 6.) XVIII. Militair Onderwijs. Gymnastiek. Schermen. Sport. Der Unterricht bei den Verwaltungstruppen. Vervolg. (B. Kr. No. 9.) The artillery school at Jüterborg. (Scientific. Amer. Suppl. 1289.) Schooi en Militaire gymnastiek. (M. S. October.) XIX. Krijgsgeschiedenis Militaire aardr ij ks kunde. L'armée du Nord sous le commandement du maréchal Luckner. 19 Mai11 Juillet 1792. Vervolg. (R. M. Arch. H. Soptembre.) La guerre

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 567