44 geschut van de Natalsche marinereserve, een compagnie genietroepen en hospitaalpersoneel, makende een totaal van 9000 combattanten. (le baton. Gloucester reg4. le baton. Liverpool reg4. I6 bat™. Devons hire reg4. 6 bat™. Royal Irish Fusiliers, 2® bat™. Gordon Hooglanders, eene afdeeling bereden Natalsche volunteers, 5® reg4. lanciers, 19 reg4. huzaren, 21®, 42® en 53® veldbatterij en een Natalsche id.) Aan de garnizoenen van Colenso, Estcourt en Pieter Maritzburg was de beveiliging der communicatie met den basis te Port Durban opge dragen. 600 volunteers waren gelegerd in beide eerstgenoemde plaatsen, terwijl te P. Maritzburg twee regimenten cavalerie in reserve werden gehouden. Met inbegrip van die onder Symons, telden de Eagelsche troepen in Natal 15000 man. De brigade SymonB was samengesteld uit 3 bataljons infanterie, 3 veldbatterijen, een regiment huzaren en een paar compagnieën bereden infanterie. (1® bat™. Leicestershire reg4. 1® bat™. Kings Rifles, 2® bat™. Dublin reg4. (den 18™ Oct. uit Ladysmith ter versterking gezonden) 13e, 67®, en 69® veldbatterij, 18e regt. huzaren). Betreffende het terrein, waarin de eerste belangrijke gevech ten plaatsgrepen, vonden we het volgende aangeteekend. Glencoe ligt aan het einde van een diep dal, dat bij Waschbank begin nende Noord-Oostwaarts de Biggarsbergen doorsnijdt. Het station is aan den voet van eene hoogte gelegen langs welker westzijde de spoorweg loopt. Men is hier 1400 M. boven de zee. Het terrein loopt naar het zuiden hooger op, zoodat terwijl de Biggarsberg in het Zuid-Westen eene hoogte van 1600 M. bereikt, in het Zuid-Oosten de Indomeni zich tot 2400 M. verheft. Nabij de Biggarsberg liggen een paar versterkingen. Naar het Oosten daalt het terrein vrij laugzaam. Dundee ligt ongeveer 150 M. lager dan Glencoe. Wat verder in deze richting tusschen Dundee en Rorkes- drift ligt fort Pine. Tusschen Ladysmith en het nauwe dal, dat bij Waschbank begint, is het terrein, hoewel met kopjes en rotsen bezaaid, tamelijk vlak; de Biggarsbergen zijn daarentegen der Boeren tactiek gunstig. E. 8. de Klerck. Wordt vervolgd.)

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 56