58 Oostenrijk. Terwijl men nog bezig is proeven te nemen met snelvuurgeschut, heeft men naar middelen omgezien om het vermogen van het be staande materieel te vergrooteD. De als gevolg van genomen proeven aan dat materieel aangebrachte voornaamste wijzigingen zijn: een reminrichting, in hoofdzaak overeenkomende met die van de Indische 12 c.M. Mr. St., waardoor de terugloop beperkt wordt tot 25 a 30 c.M het invoeren van een G.K. met meer en zwaarder kogeltjes van harder metaal en wier buis automatisch gewapend wordt als het projectiel van den projectieldrager ontdaan wordt het vervallen der kartetsen; het wijzigen van den opzet, zoodat deze niet behoeft te worden versteld bij het vuren met vooraf getempeerde granaatkartetsen tot op 600 M het invoeren van een sleutel tot het automatisch regelen van de tijdbuizen. De vuursnelheid werd bij de proeven opgevoerd tot 6 gerichte schoten in de minuut. In Mei 1899 heeft men proeven genomen met een 4-tal snelvuur kanonnen van 7,5 c.M. kaliber. Deze kanons zijn van brons met een stalen kern, dit laatste met het oog op de scheikundige werking van de buskruitgassen. De sluiting is öf een Nordenfeit óf een wigsluiting. De affuit is voorzien van een veerende spoorrem. De munitie bestaat uit een granaat kartets en een brisante granaat. De projectielen zijn gescheiden van de messingen kardoeshulzen. Bij de proeven werd eene vuursnelheid van 5 schoten in de minuut verkregen. Sedert schijnt dit vraagBtuk hare definitieve oplossing te naderen en zullen twee nieuwe vuurmonden voor het veldgeschut worden ingevoerd, nl. een snelvuurkanon en een houwitser. Over het ver moedelijk gekozen snelvuurkanon verkeert men nog in het onzekere. Echter kan worden medegedeeld, dat het kaliber der vier beproefde vuurmonden varieert van 7,5 tot 7,8 c.M. Bij drie hunner loopt het kanon terug over de affuit en is die terugloop beperkt öf door een hydraulische rem öf door een kettingrem. Er zijn twee systemen van sluiting, wig- en schroefsluitiDg.

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 82