60 verhooging van vuursnelheid was niet mogelijk wegens gemis van fabrieken, waar metalen hulzen konden worden vervaardigd en voorts wijl de tijd ontbrak tot het bestudeeren van een nieuw sluitmechanisme en van een metalen patroon en zulks wegens de haast, die men maakte met het bewapenen der nieuwe batterijen in de artillerie-brigades. Met het oog op de vermoedelijke invoering van brisante granaten werd het noodig geoordeeld in den vervolge een geschutmetaal met verhoogde mechanische eigenschappen te gebruiken. De invoering van rookzwak kruit noodzaakte tot wijziging der kartetsen. Aangaande de granaatkartets vinden wij nog aangeteekend, dat zij ledig 4,4 K.G. weegt, de 210 vulkogels 2,17 K.G., de springlading 0,107 K.G, de buis 0,91 K.G. en het gevulde projectiel 8.011 K.G. Sedert is door Generaal Engelhart een nieuw veldgeschut ontworpen van 7,6 c M. kal. met een projectiel van 6,3 K.G., een Y0 van 600 M., een vuurmondgewicht van 276 K.G. en een totaal gewicht (met voor- wagen) van 1720 K.G. Met dit geschut worden thans proeven geno men ter vergelijking met geschutsoorten van buitenlandschen oorsprong. De hiermede belaste commissie is bijna met haar arbeid gereed. Engeland. In militaire periodieken werd nog in 1898 gezwegen over de proe ven, die genomen zouden kunnen zijn betreffende het vraagstuk der snelvuurkanons. Sedert is hieromtrent het een en ander bekend ge worden en is gebleken, dat sinds het vraagstuk elders aan de orde is gekomen, men het ook in Engeland in studie hseft genomen. Intusschen heeft men naar het voorbeeld o. a. van Oostenrijk. Rusland en Italië bij wijze van overgangsmaatregel door het aan brengen van wijzigingen aan het betaande materieel, de vuursnelheid verhoogd. Die wijzigingen bestaan in hoofdzaak in het aanbrengen van een dubbel-affuit en van een hydraulische rem, alsmede later van een veerende spoorrem. De vuursnelheid met dit verbeterd materieel verkregen, bedraagt 5 schoten per minuut. Men haast zich om de genoemde verbeteringen ten spoedigste aan alle veldaffuiten aan te brengen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 84