66 Het blikken randje is 1 c M. langer dan de omtrek van het doosje. Dit overschietende stukje van 1 c.M. wordt niet vastgesoldeerd. De sleutel wordt bewaard in een uitholling op den deksel, welke beplakt wordt met een étiquet, den inhoud van het blikje vermeldende. Om doorroesten te voorkomen, is het noodig dit sleuteltje te vernissen. De blikjes worden (eenige duizenden tegelijk) gesteriliseerd in een deainfectieoven, in een der groote hospitalen, dus b. v. systeem de Jongh, bij een temperatuur van hoogstens 110° C, omdat jodoform bij 114° C zich begint te ontleden. Gebruikt men geen jodoform, en hydrophilegaas in plaats yan jodoformgaas, dan kan de maximum temperatuur van 120° C. ter sterilisatie gebruikt worden. Het gevulde en dicht gemaakte blikje weegt 90 gram. Aan de eerste drie eischen is daarmede voldaan. De blikjes zijn Is zoo licht als mogelijk is in verband met de bruikbaarheid; 2° zij laten zich zeer gemakkelijk verpakken en 3° zij zijn en blijven eeuwig steriel. Om aan den 4den eisch te voldoen, is eea bijzondere doch hoogst eenvoudige verpakking noodig van het gazen compres en de watten. Men legt de watten in een oppervlak van 16 bij 16 c.M. op het gaas en vouwt nu de randen naar boven om, zoo dat de randen der watten tegen elkaar sluiten. De vouw ligt dus aan beide zijden op 1/4 d.i. 4 c.M. van den rand af. Daardoor krijgt men een dubbele laag van 16 c.M. lang en 8 c.M. breed. In de lengte worden nu dezelfde vouwen, ook weder naar boven gemaakt, waardoor een 4 dubbele laag ontstaat van 8 bij 8 c.M. Over dit pakje wordt een reep dun papier gelegd van 6 c.M. breedte. De reep slaat naar onder om, doch bedekt het benedenvlak aan beide zijden slechts voor gedeelte en laat dus het gaas voor de helft bloot. Het pakje wordt ten slotte weder gehuld in een 6 c.M. breeden reep dun papier, loodrecht op den vorigen reep verloopeDd, doch

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 90