67 met de einden van den reep boven. Watten en gaas liggen dus geheel gehuld in twee reepen papier. Daarnaast ligt het windsel in het blikken doosje en er tusschen het tubusje met jodoform. Om nu het verband aan te leggen, worden de wijs- en middenvinger der linkerhand (tusschen windsel en ver band) onder het pakje geschoven, de duim wordt erop gelegd en aldus wordt het pakje uit het blik genomen. Tusschen de vingers en den duim van de rechterhand (doch lood recht op die van de linker) wordt het pakje overgenomen. Men kan dan den buitensten reep papier, die los ligt, verwijderen. In de rechterhand heeft men nu de verbandstoffen, het gaas voor de helft onbedekt, het pakje nog altijd met een reep papier vast houdend. Met het blootliggende gaas wordt nu het verband op de wond gelegd na deze zoo Doodig met steriele jodoform bestrooid te hebben. De wijsvinger wordt midden op het verband gedrukt en daarna worden duim en middenvinger losgelaten. Nu kan men ook den laatsten reep papier verwijderen. Daarna wordt de wattenlaag, steeds van de randen uit, omgeslagen, en de wond is bedekt met een steriel verband. Deze wijze van ontpakking is zoo voor de hand liggend, dat het bijna niet fout kan gedaan worden. Men leere den verbinder slechts, dat hij met den vinger uitsluitend den rand van de watten mag aanraken. Op deze wijze is dus met vuile handen, overal en te allen tijde een volkomen steriele wondbedekking te verkrijgen. De achterzijde van het blikje is beplakt met de volgende gebruiks aanwijzing Open het blik met den sleutel, die onder de inhoudsopgave ligt. Neem het busje jodoform tusschen windsel en pakje vandaan. Breng wjjs- en middenvinger van de linkerhand tusschen windsel en pakje, schuif ze onder het pakje en leg den duim er op. Neem het pakje uit het blik. Bestrooi de wond met jodoform. Neem met de rechterhand het pakje over, met de vingers loodrecht op die der linkerhand.

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 91