71 We moeten ons losmaken van oude sleur en gewoonte en we behoeven niet te wachten tot vreemde reglementen ons wederom den weg moeten wijzen, want dan kon het wel eens te laat zijn. S. Schoenen op geneeskundig certificaat. Volgens tarief 24 kunnen aan inlandsche militairen twee paar schoenen op geneeskundig certificaat ver strekt worden, wegens voetgebreken. Daarbij is verder bepaald: „11 a de „eerste verstrekking van 2 paren mag telkens niet meer dan één paar „als suppletie worden uitgereikt en niet dan nadat een tijdvak van minstens „zes maanden sedert de laatstvoorgaande verstrekking verstreken is." De toepassing van deze bepaling geschiedt m. i. veelal verkeerd Kromosmito heeft in Juli 1895 twee pr. schoenen gekregen; na 6 of 12 maanden zijn zijne voeten beter en heeft hij geen schoenen meer noodig. Dan moet m. i. in het administratieboek de aanteekening, waaruit blijkt, dat hij schoenen ontvangen heeft, te niet gedaan worden; dit nu geschiedt niet. Heeft Kromosmito in 1899 weer schoenen noodig, dan is zulks niet als „suppletie," maar wegens een nieuw geval van voetgebreken; hij moet dus 2 pr. schoenen ontvangen. Neen! zegt echter de tegenwoordig geldende opvatting, want hij staat in het administratieboek vermeld als in Juli 1895 schoenen ontvangen te hebben, dus mag hij maar één paar krijgen. Onze voetlijder moet nu dag in, dag uit in éénzelfde paar schoenen loopen, minstens een half jaar lang. Weten wij allen, die aan schoenen gewoon zijn, wat dat beteekent, het is veel erger voor Kromosmito, die niet aan die dracht gewend is en die geen kousen draagt. Daar komt nog bij, dat de stakkert geen recht heeft op reparatie, tenzij hjj deze zelf bekostigt van zijne karige soldij. Si Anoe. Pionierschoppen. Het ware gewenscht den ietwat omgebogen bovenkant van de pionierschoppen verder om te krullen. Thans weerhoudt de, met een scherpen rand eindigende, ombuiging onze ongeschoeide infanteristen van flink, onbekommerd doordrukken. Si Anoe. Dure groote tenue. In groote tenue moeten attila en pantalon van laken zijn en de helmhoed ook met laken overtrokken. Er bestaat zeer mooi en fijn serge, even netjes als het beste laken, waarom mag dat niet in groot tenue gedragen worden?

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 95