72 Het laken is warm en het is duur, dit laatste vooreerst omdat het meer kost bij het aanschaften, maar vooral omdat de on-Indischo lakensche kleeding, als het nieuwe er af is, niet tot No. 2 voor dageljjksch gebruik, en daarna niet tot No. 3 voor nacht-, modder- en dergelijke diensten gemaakt wordt. Gevolgen: de laken kleeding wordt langer voor groote tenue gebruikt dan met de bestemming van de deftige tenue overeenstemt, en daarna moet zij toch nog als onbruikbaar worden afgelegd, vóórdat zij afgedragen is. Si Anoe. Strafhoeken. Onlangs is ietwat vereenvoudiging gebracht in het in schrijven der straffen van mindere militairen. Maar van veel belang is de verbetering nog niet geweest. Waarom zjjn de verkortingen van herhaaldelijk voorkomende hoedanig heden van strafopleggers beperkt gebleven tot: korps comdt., c. comdt., dets. comdt., maj., kapt., Ie lt. Waarom mogen kolonel, waarnemend plaatselijk militair comdt. en andere dergelijke lange woorden niet met een paar letters weergegeven worden? Wat meer is, waarom kunnen naam, rang, enz. van den strafoplegger niet geheel onvermeld blijven? Wie gestraft heeft, doet bij het raadplegen der strafhoeken immers niets ter zake. Het zou alleen nut kunnen hebben bij eventueele reclame over eene straf, maar aangezien daartoe slechts tijd is gegund tot 3 X 24 uren nadat de straf doorloopen is, behoeft dan het strafhoek niet geraadpleegd te worden om te weten wie de strafop legger is geweest. Het boeken der straften kan dus nog veel vereenvoudigd worden, en daar het dagelijks terugkQmt, zou die vereenvoudiging heusch niet onwelkom zijn. Si Aboe.

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 96