166 gordel kunnen afstuiten, dan nog zou men de onhandige tasschen kunnen vervangen door in de attila links en rechts stevige, desnoods lederen, zakken met overslagen te maken, groot genoeg om in elk een tiental houders te kunnen bergen. Een dergelijke attiia zon dan b.v. alleen voor uitrukkende diensten gebezigd moeten worden en bij vernieuwing kunnen de nog niet versleten lederen zakken in de nieuwe attila's ingezet worden. De gordel voor het kapmes daarbij onder den attila te dragen. N. Ontslagen. In den laatsten tijd trof mij herhaaldelijk een officieel bericht ongeveer van den volgende inhoud Ontslagen uit dat korps en overgeplaatst bij het Bat™. de le „Luitenant bij het korps marechaussee te voet in Atjeh Ik erken, dat het maar een quaestie vau vorm is, maar toch zoo n bericht trof mij en deed mij onaangenaam aan. Het geldt hier de ontheffing uit zijn betrekking bij ons eenigste keurkorpswaarbij slechts de élite van ons leger een plaats kan vinden. Zijn er voor die ontheffing, die geschiedt wegen aflossing van Atjeh, wegens ziekte enz., geen betere woorden te vinden? Zou Eervol ontheven van zijn plaat- „sing bij het korps Marechaussee te voet in Atjeh en overgeplaatst bij het Bat™. niet juister de bedoeling van het legerbestuur weergeven? Tarchus. Afhankelijk van het buitenland. Hoezeer ook wij den loop der gebeur tenissen in China betreuren, zoo doet aan de andere zijde de keer, die de zaken aldaar genomen hebben, ons genoegen, omdat wij hopen dat de Regeering er een vingerwijzing te meer in zal zien, dat Indie, wat de aanvulling van zijn legerbehoeften betreft, niet afhankelijk mag zijn van het buitenland, zelfs niet van het eigen moederland. Muildieren uit China! Ponies uit Australië! enz. enz., hoe weinig is er noodig om den bron van aanvulling zoo al niet voor goed, dan toch voor langen tijd te doen opdrogen. Eedactie. Het schieten op de beweegbare eenmanschijf houdt enorm op. Bij de Yeltman-inrichting ware dit te voorkomen door op de figuurschijf (fig. 1.) te schieten met een te voren afgesproken teeken, aangevende dat één sehjjf tijdelijk moet worden weggenomen en de andere schijf langzaam in beweging moet worden gehouden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 190