SPROKKELINGEN. I. Ja, waartoe eeD infanterist toch gebruikt wordt. Menigmaal is me die verzuchting ontsnapt en ik geloof, dat er nog velen zijn aan te wijzen, die weieens in de gelegenheid zijn geweest, zoo'n opmer king te moeten maken! We zullen het dan hebben M. M. H. H. over een infanterist dokter op een post. Welnu dan Het gebeurde nu eenige maanden geleden dat op een post, tot twee malen toe, een infanterie officier, als dokter van het gar nizoen werd aangewezen. Deze functie werd door hem met tus- schenpoozen ongeveer drie maanden waargenomen. Niet, dat ik er iets op tegen heb, dat het Gouvernement indien de omstandigheden het vorderen van elk officier zooveel mogelijk profijt trekt! Neen, maar zou 's Lands belang geen betere behar tiging van zaken eisehen. Dikwijls heb ik me afgevraagd, hoe kan men zulks verantwoorden en hoe is het mogelijk, dat men zoo'n post, tevens havenplaats, waar pest, cholera, hondsdolheid en veeziekten buiten op den loer liggen en elke gelegenheid zullen te baat nemen, om binnen te sluipen, van een dokter ontbloot? Dat is nu reeds de 3e maal in één jaar, dat een post in dit gewest van een dokter wordt ontbloot! Neen, dan was men vroeger hier veel wijzer. Toen hield men op de hoofdplaats altijd een (zoogenaamd) reserve officier van gezondheid, die echter daar zeer goed te gebruiken was en bovendien onmiddellijk naar een der posten kon worden gedirigeerd. Toen had men nooit te klagen. Nu echter is het eene eigenaardige zaak, want thans wordt die dokter op de hoofdplaats niet meer noo- dig geacht, wellicht omdat de bezuinigiDgswoede noodzaakt om van de

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 346