323 „Zweedsch graniet gemaakt; de lauwertak van brons. Totale hoogte 2.65 „M. grondvlak 1.30 M2. De inscriptie moet nog worden vastgesteld". „De generaal van Heutsz zal voor eene behoorlijke ter aarde bestel ling te Petjoet zorgen; de plaats schijnt al te zijn uitgekozen. Er is flink ingeschrevenwe beschikken met de rente tot heden over f 2900. „Het monument kost hier aan boord geleverd f 2400, zoodat we met wat „zeemanschap hopen toe te komen. Ik hoop, dat voor mijn vertrek naar „Indië de heele zaak afgewikkeld zal zijn. Het is dan toch all1/„jaar „na Vis' sneuvelen; waar blijft de tijd?" Tot zoover mijn vriendelijke berichtgever. Ik herhaal zijn vraag: „Waar blijft de tijd?" Gelukkig hij, die, niettegenstaande de snel opvolgende uren en dagen met hunne steeds wisselende belangen en voorvallen, ook na zijn dood, krachtig in de herinnering blijft voortleven. Het te plaatsen monument zal slechts een uiterlijk teelten zijn, dat onze vriend Vis nog steeds in onze harten een plaats vindt. Het zal daarbij een bewijs zijn, dat de tijd, de groote Vandaal, nog niet er in is geslaagd de goede kameraad schap in ons leger te doen verminderen. Het zij mij vergund hier een woord van welgemeenden dank te richten tot de Hollandsche commissie, die onze belangen zoo goed behartigt. Ik ben er zeker van, dat alle contribuanten hiermede zullen instemmen. Tot mijn spijt bestaan er overwegende bezwaren tegen het reproduceeren van de ontvangen photograpbie in dit tijdschrift, anders had dit de boven staande beschrijving kunnen aanvullen. Semarang, 16 Augustus 1900. van Heekeren.

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 353