327 Daar het bezit van goedbij gewérkte leidraden, orders, reglementen en tarieven onmisbaar is voor wie op een bureau goed en vlot wil arbeiden, vergt het belang van den dienst, d.i. van den lande, dat een voldoend aantal exemplaren op elk bureau aanwezig is en bijgehouden moet worden. Tegenwoordig wordt voor het meereudeel der bureaux, waar soms 4 officieren en tal van ondergeschikte schrijvers werkzaam zijn, slechts een exemplaar verstrekt, dit moet worden één exemplaar per officier, plus één voor algemeen gebruik der schrijvers op die bureaux waar 3 of meer offi cieren werkzaam zijn. Dan kan het medenemen door vertrekkeuden, het gehaspel van nieuw aankomenden, het tijdroovend telkens weer op nieuw bijwerken ten behoeve van de nieuwelingen niet meer voorkomen. Van de bureaugelden kan die uitgave niet bekostigd worden, deze zijn nauwlijks voldoende ter voorziening in alle schrijfbehoeften. A. Z. Lange namen. Waarom heet de inrichting te Tjimahi: militaire straf - gevangenis tevens huis van detentieKan die lange naam, die leelijk is en in schrifturen slechts last veroorzaakt, niet vervangen worden door een kortere, bijv. Militaire gevangenis. Waarom geeft men aan geniewerken zulke lange namen, zoo bijv. „Restauratie en redistributie van het semi permanente militaire hospitaal tein stede van „Hospitaalverbouwing te Wat zou die kortere benaming een gemak opleveren bij het opmaken der werklijsten, rekeningen, dagrapporten, enz. A. Z.

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 357