329 De braafheid van een officier heb ik nimmer gezogt in het draagen van een staart al of niet, maar ik heb vermeend, dat het draagen daarvan bij de uniform aan het oog voldeed en daarom zoo sterk er op gestaan, dat de officiers hun hair behielden: dan om de Heeren officieren te tonen, dat het mij gansch onverschillig is of zij draagen ronde haaren of een staart, zo permitteere ik van heeden af, dat de Heeren Officieren, omtrent het draagen van hun hair, overeenkomstig de intentie van zijn Excel lentie Daendels, naar welgevallen handelen, dog de zulke die nog een staart dragen, zullen, vóór zij zich daarvan ontdoen, hun chefs daarvan hebben kennisse te geeven. Ik zonder hiervan uit de Heeren officieren van het Corps van zijn Majesteit den koning van Wurtenburgh en laat aan den Chef van hetzelve over om daaromtrend almede te handelen naar de intentie van zijn Excellentie den Mareschal. De Luitenants Stein en van der Ka, die beide op mijn voordragt tot die qualiteit zijn bevorderd, zoude ik behooren te corrigeeren over hunne gehoudene conduite met opzigt tot het willekeurig afsneiden van het hair, dan de Heeren zijn mij te onverschillig dan dat ik mij daarover het allerminste zal vermoei lijken of gevoelig tonen en dus ook daarvan geen verdere notitie neemen mij alleen vergenoegende, beide deze officieren, voor het oog van alle de Heeren Chefs en hunne Camaraden het meprisabele van hun gedrag te doen inzien en dezelve te stellen beneeden mijn vooroordeel. Transport van het Engelsche leger naar Zuid-Afrika. Engelsche bladen deelen omtrent dit transport de volgende belangrijke details mede, ontleend aan officieele opgaven. Van 20 Oct. tot en met 9 Juni zijn van Engeland 234 transportschepen naar Zuid-Afrika vertrokken; zij hadden aan boord 188141 man, 36333 paarden, 409 vuurmonden en 1951 voertuigen. Bij deze 36333 paarden kwamen nog 34000 paarden uit Australië, Argentinië en Kieuw-Orleans, 10000 paarden, die de koloniale contingenten medebrachten en meer dan 75000 muildieren uit Amerika, Italië, Indië, enz. In het geheel zijn dus meer dan 150000 dieren geleverd. De gemiddelde prijs van de in het buitenland gekochte paarden en muildieren was f 185 en f 150 per stuk. De kosten van het troepen-transport naar Zuid-Afrika bedroegen ongeveer 168 millioen gulden. Ten behoeve van den hospitaaldienst zijn 11 hoofdambulances, 5 staan de ambulances en 27 veldambulances en 18 compagnieën dragers uitge zonden met een personeel van 470 militaire en 360 burger geneesheeren, 530 zieken verpleegsters, 3500 man van het hospitaalkorps, 500 vrijwilligers, 1200 man van het St. John Ambulance korps en 130 man van hot mili tie ambulance korps. Bovendien werden van uit Engeland gezonden twee hospitaaltreinen en vier hospitaalschepen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 359