SAMENSMELTING DER OFFICIERSKADERS. Geen verbetering en geen bezuiniging. De ons persoonlijk, ook bij name geheel onbekende Schrijver der Brochure over: „Samensmelting der Officierskaders, verbetering door bezuiniging" is telkenmale zoo beleefd, ons toe te zenden een Over druk zijner opstellen omtrent dit onderwerp, ook heden weer van het opstel, opgenomen in de Augustusaflevering van den Nederland- schen Militairen Spectator. Yoor al die zendingen betuigen wij hem hier ter plaatse gaarne onzen oprechten dank. Mocht echter de Schrijver de bedoeling hebben gehad, de over drukken van zijn geschriften slechts aan zijne geestverwanten, de fusianen, te hebben verzonden, dan is zulks ten onzen aanzien het uitvloeisel eener vergissing geweest. Wantvan den beginne af aan der hedendaagsche beweging op dit gebied tot op dezen tijd waren en zijn wij volbloed tegenstander van de samensmelting der offloierskaders. Wij zullen ons daaromtrent nader verklaren. Daartoe echter is het niet noodig, dat wij van onzen kant wederom al de bezwaren tegen bedoelde samensmelting gaan ontvouwen, ook omdat wij dan vaak in herhaling zouden moeten treden van wat anderen daartegen reeds hebben aangevoerd, doch wel zouden wij enkele punten willen releveeren, welke, als wij ons niet vergissen, nog niet van düt, ons standpunt werden beschouwd. Yooraf ga intusschen eene bespiegeling omtrent des Schrijver's bewijsvoering op een bepaald punt. De Schrijver vermeldt gedurig, in al zijn opstellen, ook nu weder, hoe excellent en flink de officieren Buijs, van Hoogstraten, van Aerssen, Borel, van Tienhoven en Sloet indertijd in de Indische

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 409