PATROUILLE-COMMANDO'S. In No. 35 van den loopenden jaargang van het Militar-Wochen- blatt komt een opstel voor over „patrouille-commando's", zooals die bij het XV6 Duitsche Legerkorps gevormd worden. Al mogen bij het Indische Leger andere toestanden bestaan, dan kan het toch niet ontkend worden, dat dit opstel ook voor onze infanterie zeer veel lezenswaardigs bevat en daar het I, M. T, vrij zeker veel meer gelezen wordt dan het Mil. Woch., scheen het ons niet van belang ontbloot hieronder eene vrije vertaling van dat artikel te doen volgen. Uit de infanterie-regimenten van het XV® Korps worden sedert eenige jaren patrouille-commando's" samengesteld en afgericht. Deze commando's zullen opdrachten moeten uitvoeren, welke aan bekwaam heid en marschvaardigheid van officieren en manschappen hooge eischen stellen, b.v. het onderhouden van het verband tusschen troe pen, wanneer cavalerie ontbreekt, of wanneer zij door zwaar terrein gescheiden zijn; flankbeveiliging in het gebergte; het bezetten van ver voor- of zijwaarts gelegen punten, waarvan de bewaking door infanterie van belang is; het verkennen van den vijand en het terrein; het overbrengen van berichten en bevelen onder omstandigheden, waarbij het gebruik van cavalerie door te gering aantal, door de terreingesteldheid, door slecht weer of onbruikbare wegen uitgesloten of in hooge mate bemoeilijkt wordt. In het algemeen moeten voor het patrouille-commando van een regiment 2 officieren en l hoornblazer en uit iedere compagnie 1 onderofficier en 3 man uitgezocht worden. Het is gewenscht, dat ze kunnen wielrijdeD. Yan de officieren moeten zeer veel tactische aanleg en een buiten gewoon uithoudingsvermogen geëischt worden; bovendien het talent om met de werkelijkheid overeenkomende tactische toestanden te scheppen, deze hun onderhoorigen begrijpelijk te maken en het tac tische oordeel van laatstgenoemden te scherpen. De onderofficieren

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 484