VOOR DE PRACTIJK. Cavalerie-Beglementen Waarop wacht toch de verschijning van de nieuwe cavalerie-reglementen, reeds lang in de maak? De voorraad der oude is sedert geruimen tijd uitgeput, zuinigheid tot opmaken van een nog voorhanden voorraad kan de reden dus niet wezen. Is de herziening zulk een reuzenarbeid, dat een werk van jaren daarvoor noodig is, of stuit de commissie op veel cordiaansche knoopen en knoopjes? Men voege haar dan een lid toe, dat door durft hakken. A—Z. Te veel schrijfwerk. Wanneer eene autoriteit eene gehectografeerde of gedrukte circulaire of order uit doet gaan, zende zij vier a vijf exem plaren aan wie voor de verdere verspreiding moet zorgen, instede van een zooals thans geschiedt. Hierdoor zal op de bureaux van die tusschen- autoriteiten veel schrijfwerk bespaard kunnen worden. Si Anoe. Middel tegen goedverkoopen. Een middel tegen het goedverkoopen, dat door mij met succes is toegepast, is: Iemand, die goed verkoopt en eene huishoudster heeft, bewijst geen geld genoeg te hebben om zich die weelde te kunnen veroorloven, daarom wordt hem het hebben van eene huishoud ster verboden, totdat zijn goed weer present is. Men vreeze niet, dat dit de vrouwen uit de kazerne zal drijven. De inlander gelooft eerst niet ten volle aan den ernst van een zoodanigen maatregel en beproeft het dus toch maar te zondigen. Wordt nu onver biddelijk aan zijne vrouw het verblijf in het kampement verboden, dan waagt geen tweede zich aan eene herhaling. Dit middel werkt te beter omdat: de vrouwen veelal de schuld zijn van de uitgaven door manlief boven zijne middelen gedaan. Bij mijne compagnie bepaalde het goedverkoopen zich na de eerste vrouwen-verwijdering, gedurende zes maanden uitsluitend tot de celi batairs, toen kwam weer een geval voor en daarna was het voor goed uit. Si Anoe.

Indisch Militair Tijdschrift | 1900 | | pagina 505